Żużel - Best Speedway Tv

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów!

Cardiff

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów!

Pechowo dla reprezentantów Wielkiej Brytanii układa się ich domowe Grand Prix w Cardiff. Dwóch z nich wycofało się z zawodów w fazie zasadniczej z powodu problemów zdrowotnych. Przedwcześnie rywalizację zakończyli Tai Woffinden i Adam Ellis.

Nawierzchnia w tracie zawodów na Principality Stadium w Cardiff sprawia sporo problemów nawet doświadczonym zawodnikom. Niektóre fragmenty toru rozerwały się z powodu sporej eksploatacji, co poskutkowało utworzeniem się kolein. Na własnej skórze przekonał się o nich żużlowiec jadący z „dziką kartą”. Adam Ellis już w pierwszym swoim wyścigu nie opanował motocykla i upadł na tor. Brytyjczyk z francuskimi korzeniami pozbierał się z toru, jednak nie był zdolny do dalszej jazdy.

Z kolei Tai Woffinden wycofał się z zawodów po trzeciej serii startów. Trzykrotny mistrz świata do tamtej pory uzbierał cztery punkty i realnie liczył się jeszcze w walce o półfinały. Zawodnik Betard Sparty Wrocław narzekał jednak na ból w klatce piersiowej i żołądka. Zawodnik udał się do szpitala na szczegółowe badania. Nieznany jest jeszcze dokładny stan zdrowia popularnego „Tajskiego”, jednak trzymamy kciuki za jego zdrowie.

Cardiff
fot. Taylor Lanning

fot. Taylor Lanning

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×