Żużel - Best Speedway Tv

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Cardiff

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów!

Cardiff pechowe dla Brytyjczyków. Dwóch z nich wycofało się z zawodów!

Pechowo dla reprezentantów Wielkiej Brytanii układa się ich domowe Grand Prix w Cardiff. Dwóch z nich wycofało się z zawodów w fazie zasadniczej z powodu problemów zdrowotnych. Przedwcześnie rywalizację zakończyli Tai Woffinden i Adam Ellis.

Nawierzchnia w tracie zawodów na Principality Stadium w Cardiff sprawia sporo problemów nawet doświadczonym zawodnikom. Niektóre fragmenty toru rozerwały się z powodu sporej eksploatacji, co poskutkowało utworzeniem się kolein. Na własnej skórze przekonał się o nich żużlowiec jadący z „dziką kartą”. Adam Ellis już w pierwszym swoim wyścigu nie opanował motocykla i upadł na tor. Brytyjczyk z francuskimi korzeniami pozbierał się z toru, jednak nie był zdolny do dalszej jazdy.

Z kolei Tai Woffinden wycofał się z zawodów po trzeciej serii startów. Trzykrotny mistrz świata do tamtej pory uzbierał cztery punkty i realnie liczył się jeszcze w walce o półfinały. Zawodnik Betard Sparty Wrocław narzekał jednak na ból w klatce piersiowej i żołądka. Zawodnik udał się do szpitala na szczegółowe badania. Nieznany jest jeszcze dokładny stan zdrowia popularnego „Tajskiego”, jednak trzymamy kciuki za jego zdrowie.

Cardiff
fot. Taylor Lanning

fot. Taylor Lanning

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×