Żużel - Best Speedway Tv

Były prezes Stali Gorzów ocenia finał MPPK | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Były prezes Stali Gorzów ocenia finał MPPK

prezes

Były prezes Stali Gorzów ocenia finał MPPK

W minioną niedzielę odbył się finał MPPK w Rzeszowie. Według Władysława Komarnickiego były to najlepsze zawody żużlowe, jakie odbyły się do tej pory w sezonie 2023.

Kibice z Leszna nie wiedzą, jaka jest prawda – Jason Doyle o odejściu do Krosna

50. edycja Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu odbyła się w niedzielę 2 kwietnia, na torze w Rzeszowie. Na stadionie przy ulicy Hetmańskiej można było zobaczyć zmagania siedmiu drużyn – sześciu ekstraligowych oraz gospodarzy turnieju. Ze względu na nowy format mistrzostw w zawodach zabrakło Betard Sparty Wrocław oraz ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

Finał MPPK zakończył się obroną tytułu przez Platinum Motor Lublin, drugie miejsce przypadło Fogo Unii Leszno, a podium uzupełniła drużyna z Częstochowy. Zawody były bardzo emocjonujące, a o miejscach na podium zadecydowały biegi dodatkowe. Obszerniejsze podsumowanie tego, co działo się na torze w Rzeszowie, można przeczytać tutaj.

Rozegrane zawody, w wywiadzie dla polskizuzel.pl, ocenił były prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki:

– Poza tym to było naprawdę dobre widowisko. Kibice nie mogli się nudzić i uważam, że należy docenić organizatorów. Moim zdaniem w niedzielę w Rzeszowie mieliśmy najlepszą z wszystkich przedsezonowych imprez. – Były prezes nie krył swojego zaskoczenia tak dobrym przygotowaniem toru –Sporo mówiło się o niepewnej pogodzie przed tymi zawodami. Ja też miałem obawy, jak to wpłynie na tor, a okazało się, że niepotrzebnie, bo ktoś doskonale nad wszystkim zapanował. Gratulacje dla tych, którzy sprawili, że tor wyglądał tak dobrze.

Kolejnym zaskoczeniem dla Władysława Komarnickiego okazała się postawa gospodarzy, którzy nie ustępowali miejsca zawodnikom z najwyższej ligi żużlowej. Zawodnicy Texom Stal Rzeszów finalnie zajęli piąte miejsce.

Reklamy

– Od dawna powtarzam, że miejsce tego klubu jest zdecydowanie wyżej niż w drugiej lidze. W niedzielę pokazali, że nie przez przypadek uważa się ich z głównego faworyta rozgrywek. To był świetny występ. Jeśli z taką determinacją będą walczyć w sezonie, to nikt nie powinien im zagrozić. Najważniejsze, żeby omijały ich kontuzje – podsumował były prezes Stali Gorzów.

Fot. Speedway Stal Rzeszów/facebook.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×