Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Platinum Motor Lublin obronił tytuł. Decydował bieg dodatkowy!

Lublin

Autor: Bartosz Glapiak

Platinum Motor Lublin obronił tytuł. Decydował bieg dodatkowy!

Zawodnicy Platinum Motoru Lublin obronili tytuł mistrzowski. „Koziołki” w składzie Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Fredrik Lindgren sięgnęli po złote medale w niedzielnym Finale Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych. O złotym medalu decydował jednak bieg dodatkowy.

W Poznaniu przyznają: Mamy duży problem z trenowaniem na domowym torze

Tor na początku zmagań nie pozwalał na obieranie różnych ścieżek. Dominowała tzw. kreda. Mocne otwarcie zawodów zaliczyli żużlowcy Platinum Motoru Lublin. Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera pewnie pokonali Kacpra Worynę oraz Leona Madsena. Na postawę swoich podopiecznych nie mogli narzekać także rzeszowscy kibice. Texom Stal w pierwszym biegu zremisowała z gorzowską ekipą, a w czwartej odsłonie dnia wygrała 4:2 z Cellfast Wilkami Krosno.

Pierwsze większe emocje stworzyli zawodnicy z Leszna oraz Częstochowy. Janusz Kołodziej jako pierwszy w turnieju próbował ataków po zewnętrznej. Kapitan Fogo Unii w biegu szóstym nie zdołał jednak wyminąć Leona Madsena. W międzyczasie Kacper Woryna na dystansie wyprzedził Chrisa Holdera. Pechowo dla krośnian ułożył się ich kolejny wyścig. Jason Doyle zanotował defekt motocykla na prowadzeniu przy korzystnym układzie dla Cellfast Wilków.

Nad stadionem w Rzeszowie wisiały ciemne chmury, a na tor spadały małe krople deszczu. Arbiter zadecydował o kontynuacji rywalizacji bez przerwy na kosmetykę toru po siódmym biegu. Tymczasem gospodarze nie przegrali trzeciego swojego wyścigu. W ósmej odsłonie dnia urwali ważne punkty Motorowi Lublin.

W czwartej serii startów lublinianie umocnili swoje prowadzenie w klasyfikacji. Pewnie pokonali podwójnie parę toruńską. Swoje ambicje zaznaczyła także Fogo Unia Leszno. Bartosz Smektała oraz Janusz Kołodziej przywieźli za plecami Oskara Fajfera i Szymona Woźniaka. Co ciekawe, po czterech startach na trzecim miejscu w tabeli znajdowali się gospodarze – Texom Stal Rzeszów.

Kapitalne ściganie oglądaliśmy w wyścigu nr 18. Niespodziewanie to rzeszowianie wyskoczyli ze startu na podwójnym prowadzeniu. Do akcji wkroczył jednak Leon Madsen. Duńczyk pierwotnie jechał na czwartej pozycji, lecz wystarczyły mu dwa okrążenia, żeby nadrobić dystans i minąć obu miejscowych zawodników. Tym samym uratował on remis biegowy dla częstochowian.

Losy Finału MPPK miały w ostatniej serii rozstrzygnąć się pomiędzy Platinum Motorem Lublin a Fogo Unią Leszno. Biało-niebiescy musieli wygrać 5:1, aby zrównać się punktami z mistrzami kraju. Ta szuka im się udała, gdyż obaj wykorzystali błędy Zmarzlika oraz Kubery. Tym samym o złotym medalu miał zadecydować bieg dodatkowy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnim biegu rundy zasadniczej. Na pierwszym łuku pociągnęło Kacpra Worynę. Zawodnik mocno uderzył o tor, którego nie opuścił już o własnych siłach. Jak przekazał na antenie Canal+ Łukasz Benz, Woryna mocno poobijał żebra oraz biodro.

Kwestia szansy na medal dla Lwów spoczęły na rękach Leona Madsena. Duńczyk wygrał w powtórce i doprowadził do drugiego biegu dodatkowego tego dnia, tym razem o brązowy medal z FNS KS Apatorem Toruń.

W pierwszym nadprogramowym wyścigu zmierzyli się Leon Madsen oraz Robert Lambert. Lider Włókniarza rozegrał to po mistrzowsku. Na początku prowadził Robert Lambert, jednak Duńczyk wyczekał na odpowiedni moment i minął rywala. Brązowe medale trafiły na konto częstochowian.

W decydującym o mistrzostwie starciu pod taśmą stanęli Bartosz Zmarzlik i Bartosz Smektała. Indywidualny mistrz świata nie pozostawił jednak złudzeń popularnemu „Smykowi” i pewnie zwyciężył. Tym samym Motor Lublin obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem.

Fot. Michał Szmyd

Punktacja:

1. Platinum Motor Lublin – 22+3 pkt.
1. Bartosz Zmarzlik (3,1,3,2*,-,1) 10+1+3
2. Dominik Kubera (2*,3,-,3,3,0) 11+1
3. Fredrik Lindgren (0,1) 1

2. Fogo Unia Leszno – 22+2 pkt.
1. Chris Holder (3,0,2,-,3,-) 8
2. Janusz Kołodziej (1,2,-,2*,-,3) 8+1
3. Bartosz Smektała (0,3,1,2*) 6+1+2

3. Tauron Włókniarz Częstochowa – 18+3 pkt.
1. Leon Madsen (D,3,3,3,3,3) 15+3
2. Kacper Woryna (1,1,0,-,-,W) 2
3. Jakub Miśkowiak (1,0) 1

4. For Nature Solutions KS Apator Toruń – 18+2 pkt.
1. Patryk Dudek (0,-,1,-,1,-) 2
2. Robert Lambert (2,3,3,1,3,2) 14+2
3. Paweł Przedpełski (1,0,1) 2

5. Texom Stal Rzeszów – 17 pkt.
1. Marcin Nowak (2,1,1*,D,0,2) 6+1
2. Jacob Thorssell (1*,3,2,2,2,1*) 11+2
3. Rafał Karczmarz – nie startował

6. Cellfast Wilki Krosno – 15 pkt.
1. Krzysztof Kasprzak (0,2,1,D,-,-) 3
2. Jason Doyle (2,D,3,2,2,3) 12
3. Mateusz Świdnicki (0,0) 0

7. ebut.pl Stal Gorzów – 14 pkt.
1. Anders Thomsen (0,2,-,-,2,2) 6
2. Szymon Woźniak (3,0,1*,0,-,1*) 5+2
3. Oskar Fajfer (2,1,0) 3

wyniki za sportowefakty.wp.pl

MAGAZYN Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *