Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Byki lepsze od Aniołów! – Relacja z meczu FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń

Byki lepsze od Aniołów! – Relacja z meczu FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń

Autor: Łukasz Kachel

Byki lepsze od Aniołów! – Relacja z meczu FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń

W pierwszym meczu w ramach 3. kolejki PGE Ekstraligi FOGO UNIA Leszno pokonała na własnym stadionie EWINNER APATOR Toruń. Spotkanie obfitowało w fantastyczne ściganie, a na torze momentami było bardzo gorąco. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 47:43 na korzyść gospodarzy.

Mistrzowie Polski dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszym wyścigu wieczoru Emil Sajfutdinov dowiózł do mety trzy punkty, ale przez cztery okrążenia musiał bronić się przed atakami Pawła Przedpełskiego. Ciekawe widowisko stworzyli również juniorzy, którzy jechali w stałym kontakcie. Na ostatnim okrążeniu upadł Kacper Pludra, który zaciekle walczył od drugą pozycję z Krzysztofem Lewandowskim. Ostatecznie sędzia wykluczył młodzieżowca z Leszna i torunianie świętowali podwójne zwycięstwo. W 3 i 4 wyścigu niesamowitą prędkość zaprezentowali odpowiednio Piotr Pawlicki oraz Janusz Kołodziej, którzy pewnie wygrali swoje biegi, a dzięki jednopunktowym zdobyczom kolegów z zespołu oba biegi zakończyły się wynikiem 4:2 dla leszczynian. Pierwsza seria startów zakończyła się wynikiem 13:11 na korzyść biało-niebieskich.

Piąty wyścig to mocne uderzenie gości z Torunia, którzy dowieźli do mety pięć oczek. Do groźnej sytuacji doszło w 6. biegu, w którym Adrian Miedziński popełnił dwa błędy na wyjściu z drugiego łuku i w konsekwencji uderzył w Piotra Pawlickiego. Na szczęście kapitanowi „Byków” nic poważnego się nie stało i mógł kontynuować zawody. W powtórce „Piter” prowadził przez cztery okrążenia, jednak na ostatnim łuku widowiskowym atakiem zwycięstwo w wyścigu odebrał mu Robert Lambert. Kolejna gonitwa zakończyła się podwójnym triumfem najlepszej leszczyńskiej pary Kołodziej oraz Sayfutdinov, jednak zwycięstwo to przyszło w wielkich trudach ponieważ do samego końca „Koldiego” ścigał Jack Holder. Na tym etapie zawodów Unia ponownie objęła prowadzenie 22:20.

W 9. gonitwie para Kołodziej i Sajfutdinov ponownie pokazała, że nie ma na nią mocnych w PGE Ekstralidze. Najpierw Rosjanin, a chwilę później Polak przemknęli obok Roberta Lamberta i dowieźli do mety komplet punktów.  Prawdziwe święto speedway’a rozegrało się w wyścigu 10. Wszystko za sprawą Australijczyków, którzy zgotowali kibicom niesamowite widowisko. Jason Doyle oraz Jack Holder wymieniali się pozycjami na każdym łuku, ale ostatecznie walkę o dwa punkty wygrał ten drugi. Po 10 wyścigach na tablicy wyników widniał rezultat 34:26 dla mistrzów Polski

Apator Toruń, głównie dzięki świetnej dyspozycji Jacka Holdera, aż do ostatniego wyścigu pozostawał w grze o wywiezienie z Leszna punktu meczowego. W 15. gonitwie para Janusz Kołodziej oraz Emil Sajfutdinov zniszczyła jednak marzenia torunian remisując 3:3 i ulegając bardzo szybkiemu Jackowi Holderowi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 47:43 dla mistrzów Polski.

Cały mecz obfitował w fantastyczne ściganie, a momentami na torze było naprawdę gorąco. Najlepiej w drużynie gospodarzy spisał się Emil Sajfutdinov, który stracił punkt dopiero w ostatnim wyścigu zawodów . Powodów do uśmiechu nie miał z kolei Jason Doyle, któremu udało się wywalczyć zaledwie 3 „oczka”. Honoru gości dzielnie bronił Jack Holder, który pod koniec spotkania był nie do zatrzymania. Torunianom zdecydowanie zabrakło punktów Adriana Miedzińskiego.

W najbliższy piątek torunianie w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi podejmą na Motoarenie GKM Grudziądz. W niedzielę natomiast mistrzowie Polski wybiorą się do Wrocławia, żeby zmierzyć się z tamtejszą Spartą, która będzie musiała stawić czoła biało-niebieskim bez swojego lidera Taia Woffindena.

Punktacja:

eWinner Apator Toruń:

1. Robert Lambert – 8+1 (0, 3, 1, 1*,3)

2. Adrian Miedziński – 0 (0, W, 0, -)

3. Paweł Przedpełski – 8 (2, 3, 2, 1, 0)

4. Chris Holder – 8+2 (2, 2*, 1*, 2, 1)

5. Jack Holder – 14 (2, 1, 2, 3, 3, 3)

6. Krzysztof Lewandowski – 2+1 (2*, 0, 0, 0)

7. Karol Żupiński – 3 (3, 0, -)

Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow – 14 (3, 3, 3, 3, 2)

10. Janusz Kołodziej – 10+3 (3, 2*, 2*, 2, 1*)

11. Jaimon Lidsey – 8 (1, 0, 3, 2, 2)

12. Jason Doyle – 3 (1, 1, 1, 0)

13. Piotr Pawlicki – 8 (3, 2, 3, D, )

14. Krzysztof Sadurski 2 (1, 1, 0)

15. Kacper Pludra 2+1  (U, 1, 1*)

Fot. Marcin Kubiak / speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×