Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Bijatyka zawodnika Orła Łódź! Zawodnik musi zapłacić kare w ciągu 28 dni!

Bijatyka
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Bijatyka zawodnika Orła Łódź! Zawodnik musi zapłacić kare w ciągu 28 dni!

Podczas wtorkowego spotkania w Plymouth, po jednym z wyścigów, doszło do konfliktu między dwoma Brytyjcami, Tomem Brennanem a Nathanem Ablittem. Sytuacja ta została skierowana pod rozpatrzenie sądu dyscyplinarnego, Speedway Control Bureau. W wyniku decyzji, starszy z zawodników, reprezentujący Orła Łódź w polskiej lidze, został ukarany grzywną.

Żużel na żywo 26-31 sierpnia 2023: Gdzie oglądać? Transmisje online i w TV

W trakcie szóstej gonitwy spotkania między Plymouth Gladiators a Glasgow Tigers doszło do zaciętej sytuacji. Brennan, jadący drugi, ostro zahaczył o młodszego od siebie o 3 lata Ablitta. Po zakończeniu tego wyścigu Brennan wyraźnie wyraził swoje niezadowolenie wobec zawodnika drużyny przeciwnej i spowodował jego upadek, będąc jeszcze na motocyklu. Po tym doszło do rękoczynów, a inni musieli interweniować, by rozdzielić żużlowców.

British Speedway Bureau dokładnie przyjrzeli się tej sytuacji, postanawiając ukarać 22-letniego zawodnika. Brennan, pochodzący ze Swindon, został obciążony grzywną. Chociaż dokładna suma nie została podana do wiadomości publicznej, to zawodnik otrzymał jasne wytyczne, by podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości.

369928744 727923372681317 6784869606790473926 n
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *