Betard Sparta melduje się w finale! Relacja meczu Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 47:43.

Betard Sparta melduje się w finale! Relacja meczu Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno 47:43.

Betard Sparta Wrocław wygrywa z Fogo Unią Leszno 47:43 i wchodzi do finału PGE Ekstraligi. Rajderem meczu został Artem Łaguta, który zdobył jedenaście punktów. 

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia wrocławian. Tai Woffinden i Artem Łaguta już niemal od razu po starcie stworzyli barierę, którą starał się przebić Emil Sayfutdinov, jednak bez skutku. Bez punktu przyjechał Jaimon Lidsey. Bieg juniorski na remis. Damian Ratajczak nie dał sobie zagrozić od razu blokując swoich rywali. Krzysztof Sadurski starał się wyminąć Przemysława Liszkę, jednak wychowanek Sparty Wrocław zdołał obronić swoją pozycję.

Trzeci wyścig został przerwany przez upadek Gleba Chugunova, który walczył z Piotrem Pawlickim. Zawodnik Spartan został wykluczony. W powtórce biegu to ponownie młodszy z braci Pawlickich miał lepszy moment startowy, jednak Maciej Janowski szukał odpowiedniej ścieżki by wyminąć leszczynianina i udało mu się to na początku czwartego okrążenia. W czwartym ściganiu mądre zachowanie Michała Curzytka, który zrobił miejsce swojemu koledze z pary – Danielowi Bewleyowi przez wypchnięcie Damiana Ratajczaka. Anglik gonił Jasona Doyle’a a na wejściu w drugie kółko oboje zahaczyli się, jednak skończyło się bez upadku. 2:4 dla Unii Leszno. 

Piąty bieg to atomowy start atomowego Artema Łaguty, który z ogromną przewagą wjechał na linię mety. Tuż za nim australijski duet leszczynian, a daleko w tyle Gleb Chugunov. Szósty wyścig bez historii. Zwyciężył Maciej Janowski, który po starcie pomknął do przodu. Emil Sayfutdinov z dwoma punktami, Janusz Kołodziej z jednym “oczkiem”. Siódme ściganie zakończyło się zwycięstwem Daniela Bewleya, który stoczył bój z Piotrem Pawlickim. Tai Woffinden po chwilowej walce z Sadurskim chciał dobrać się do skóry popularnemu Piterowi, jednak bezskutecznie. 23:19. 

Trzecia seria startów rozpoczęła się remisem. Piekielnie szybki Jason Doyle przemknął obok rywali. Maciej Janowski standardowo po całym torze szukał odpowiedniej ścieżki, która pozwoli na wyminięcie Australijczyka, na próżno. Michał Curzytek przed Jaimonem Lidseyem. W dziewiątym biegu Tai Woffinden na pierwszym wirażu zablokował Emila Sayfutdinova i pomknął po pewne trzy punkty. Janusz Kołodziej zanotował defekt motocykla. Wyścig dziesiąty został przerwany przez nierówny start. Ostrzeżenie dostał Piotr Pawlicki. W drugiej odsłonie najlepiej Artem Łaguta. Przez chwilę walkę toczyli Pawlicki i Chugunov – zwycięsko wyszedł z niej leszczynianin. 33:27 dla Sparty. 

W biegu jedenastym ze startu najlepiej goście, jednak z problemami Emil Sayfutdinov, który spadł na ostatnią pozycję. Z ostatniego miejsca na drugie awansował za to Tai Woffinden. Anglik próbował wyprzedzić pierwszego Doyle’a, ale bez skutku. Chugunov z jednym “oczkiem”. Do dwunastego wyścigu trener Piotr Baron awizuje podwójną rezerwę taktyczną – Jason Doyle za Janusza Kołodzieja i Damian Ratajczak za Krzysztofa Sadurskiego. Start spóźnił Artem Łaguta i przez to uciekł mu Jason Doyle. Ratajczak gonił Liszkę, bezskutecznie. Trzynaste ściganie zwyciężył Piotr Pawlicki. Maciej Janowski z dwoma punktami, mimo że szukał sposobu na wyminięcie rywala. Z punktem Bewley, ostatni przyjechał Jaimon Lidsey. 

Pierwszy wyścig nominowany padł łupem Taia Woffindena. Drugi Emil Sayfutdinov, trzeci Damian Ratajczak, który był pozytywną niespodzianką tego meczu. Bez punktu Bewley. Ostatni bieg wieczoru to wygrana gości. Janowski dwoił się i troił by wyprzedzić bardzo szybkiego Jasona Doyle’a, ale na próżno. Michał Curzytek, który wystąpił w miejsce Artema Łaguty przyjechał na metę ostatni. Betard Sparta Wrocław melduje się w wielkim finale! 

punktacja:  

Betard Sparta Wrocław:

 • 9. T. Woffinden – 11+1 (2*,1,3,2,3)
 • 10. M. Panicz – nie startował 
 • 11. A. Łaguta – 11 (3,3,3,2,-)
 • 12. G. Chugunov – 1+1 (W,0,0,1*)
 • 13. M. Janowski – 12 (3,3,2,2,2)
 • 14. M. Curzytek – 3+1 (2,0,1*,0)
 • 15. P. Liszka – 2+2 (1*,0,1*)
 • 16. D. Bewley 7+1 (2,3,1,1*,0)

Fogo Unia Leszno:

 • 1. E. Sayfutdinov – 7 (1,2,2,0,2)
 • 2. J. Kołodziej – 2+1 (1,1*,D,-)
 • 3. J. Lidsey – 1+1 (0,1*,0,0,-)
 • 4. J. Doyle – 17 (3,2,3,3,3,3)
 • 5. P. Pawlicki – 9+1 (2,2,1*,3,1)
 • 6. D. Ratajczak – 7+1 (3,1,2,0,1*)
 • 7. K. Sadurski – 0 (0,0,-) 

fot. PGE Ekstraliga

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.