Żużel - Best Speedway Tv

Beniaminek się zbroi - Tobiasz Musielak Wilkiem! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Beniaminek się zbroi – Tobiasz Musielak Wilkiem!

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC

Beniaminek się zbroi – Tobiasz Musielak Wilkiem!

Beniaminek eWinner 1. Ligi żużlowej zbroi się na potęgę. Po zakontraktowaniu Vaclava Milika Wilki Krosno wypożyczyły z Torunia Tobiasza Musielaka. Popularny „Tofik” jest wychowankiem Unii Leszno, z którą zdobył dwa srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Poza tym reprezentował barwy Kolejarza Rawicz, ROW-u Rybnik, Włókniarza Częstochowa, Orła Łódź i Apatora Toruń. Z Aniołami w sezonie 2020 awansował do PGE Ekstraligi.

„Jeszcze miesiąc temu nie spodziewałem się takiego rozwoju wydarzeń, ale w żużlu zawsze dzieje się wiele nieobliczalnych rzeczy. Wilki były zmotywowane, ja też, więc ostatecznie doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że trafiam do Krosna. W końcu będę mógł spokojnie zwiedzić Bieszczady. Udało się potrenować na krośnieńskim torze w poniedziałek. To były moje pierwsze jazdy po zmianie nawierzchni na tym obiekcie i śmigało się naprawdę dobrze. Myślę, że nasz zespół ma duże doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie sezonu. Liczę, że zrobimy fajny wynik i pozytywnie zaskoczymy kibiców”– powiedział nowy nabytek Wilków dla klubowych miediów.

 „To zawodnik o dużym potencjale i ugruntowanej pozycji. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasz skład z racji przepisów wprowadzonych na sezon 2021 (…). Nie ma możliwości sięgnięcia po gościa, więc w razie potrzeby zastępstwa zawodnika z powodu kontuzji czy covidu, możliwości ograniczają się tylko do tego z najwyższą średnią. W najwyższej lidze nie dość, że funkcjonuje instytucja gościa, to zastępstwa w razie covidu lub kontuzji można stosować za aż trzech zawodników z najwyższą średnią. Nie możemy sobie pozwolić na taki problem, bo udział konkretnego żużlowca w danym meczu może mieć znaczenie na końcowy wynik drużyny nawet w całym sezonie. Pokazał to przypadek absencji Jepsena Jensena w drużynie z Rybnika i jego wpływu na wynik meczu Wybrzeża z ROW-em. Rybniczanie z gościem w składzie lub ZZ za Jensena najpewniej wygraliby w Gdańsku. Wyobraźmy sobie, że był to mecz pomiędzy tymi zespołami, który miałby zadecydować np. o awansie do PGE Ekstraligi. Prosiliśmy o korekty w regulaminie, ale jest już definitywna odpowiedź, że zmian nie będzie. Zresztą teraz po starcie jest to już niemożliwe. Musimy być zatem zabezpieczeni na wypadki losowe” dodał prezes Cellfast Wilków Krosno Grzegorz Leśniak.

Wypożyczenie Tobiasza Musielaka do Wilków Krosno oznacza, że szkoleniowiec Apatora Toruń Tomasz Bajerski postawił na duet Paweł Przedpełski – Adrian Miedziński.

Reklamy

fot. Sonia Kaps

źródło: wilkikrosno.pl

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×