Żużel - Best Speedway Tv

Bedmet OK Kolejarz Opole – SpecHouse PSŻ Poznań. Druga odsłona hitowego starcia! [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Bedmet OK Kolejarz Opole

Bedmet OK Kolejarz Opole – SpecHouse PSŻ Poznań. Druga odsłona hitowego starcia! [ZAPOWIEDŹ]

Bedmet OK Kolejarz Opole – SpecHouse PSŻ Poznań. Druga odsłona hitowego starcia! [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 25.06 o godz. 14 na stadionie im. Mariana Spychały w Opolu dojdzie do kolejnej odsłony szlagierowo zapowiadającego się starcia dwóch pretendujących do awansu drużyn. Pierwsze spotkanie pomiędzy oboma zespołami padło łupem Skorpionów, którzy zwyciężyli na domowym torze 52:38.

galeria 1 8

Obecnie drużyna Bedmet OK Kolejarz Opole jest wiceliderem rozgrywek 2 ligi żużlowej mając jednak w zanadrzu odjechany mecz mniej od prowadzących niedźwiadków z Rawicza. Ostatnim przegranym spotkaniem było właśnie to rozegrane na poznańskim Golęcinie, drużyna szybko się jednak otrząsnęła i nabrała pewności siebie przywożąc w kolejnych meczach same zwycięstwa.

W nieco odmiennych nastrojach do stolicy polskiej piosenki przyjeżdżają zawodnicy SpecHouse PSŻ Poznań, mający za sobą najgorszy mecz w sezonie, jaki przytrafił im się w domowym wysoko przegranym derbowym spotkaniu z Metalika Recycling Kolejarz 53:37. W trakcie i po meczu zagotowało się w parku maszyn w następstwie czego nastąpiła narada zespołu za zamkniętymi drzwiami.

W awizowanym zestawieniu Bedmet OK Kolejarz Opole bez większych niespodzianek, kręgosłup drużyny stanowić będzie niezmiennie zgrany tercet z czołowej piątki punktującej ligi, a więc Oskar Polis, Adrian Cyfer oraz Szwed Jacob Thorsell. Menedżer Marcin Sekulla pod nieobecność wciąż niedysponowanego Szweda Pontusa Aspgrena będzie stosował ZZ, a formację seniorską uzupełni doświadczony Karol Baran.

W formacji młodzieżowej Bedmet OK Kolejarz Opole układ bez zmian, na pozycji zagranicznego młodzieżowca po dobrych występach kolejny raz swoją szansę otrzyma Duńczyk Esben Hjerrild. Drugą pozycję juniorską zajmie prawdopodobnie zawodnik w instytucji gościa i przypuszczalnie będzie to albo wywodzący się z Betard Sparty Wrocław Bartłomiej Kowalski lub Arged Malesy Ostrów Wlkp. Jakub Krawczyk.

Większe przewietrzenie składu nastąpiło w zespole Spechouse PSŻ Poznań, gdzie oprócz powracającego Francisa Gustsa menedżer Tomasz Bajerski wprowadził kilka zmian. W awizowanym zestawieniu pojawił się Duńczyk Michael Palm Toft, ale z dość świeżych informacji napływających z Wysp Brytyjskich wygląda na to, że z powodu urazu ręki występ w tym meczu będzie niemożliwy i w jego miejsce wskoczy do składu Kacper Gomólski, który początkowo nie był brany pod uwagę przy obsadzie zespołu na to spotkanie.

Po raz trzeci w tegorocznych rozgrywkach w awizowanym składzie widnieje Aleksandr Łoktajew jako ZZ-tka, do tej pory jednak ostatecznie nie była ona stosowana we wcześniejszych przypadkach. Pozostała część szkieletu Skorpionów niezmienna, Rune Holta, Jonas Seifert-Salk oraz Kevin Fajfer na nich kibice mogą liczyć w starciu Bedmet OK Kolejarz Opole. Na pozycji nr 7 w formacji juniorskiej po raz kolejny wystąpi gość w postaci zawodnika Fogo Unii Leszno Damiana Ratajczaka lub dobrze ostatnio dysponowanego Sebastiana Szostaka z Arged Malesy Ostrów Wlkp.

Zarówno Bedmet OK Kolejarz Opole jak i SpecHouse PSŻ Poznań wiedzą, o co jadą w tym meczu, kibice obu drużyn wierzą mocno w zwycięstwo swoich ulubieńców. Wiele więc wskazuje na to, że możemy być świadkami ciekawego widowiska, faworytem wydają się zawodnicy Bedmet OK Kolejarz Opole, jednak z perspektywy dwumeczu z pewnością swoich szans będą szukać przyjezdne poznańskie Skorpiony.

Awizowane składy:

awizowane sklady 2

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

×