baner 1200 200
Bartosz Zmarzlik zajął 5. miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! 5

Bartosz Zmarzlik zajął 5. miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!

W sobotni wieczór odbył się 86. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku. Bartosz Zmarzlik był nominowany do zdobycia tej nagrody po raz piąty z rzędu i zajął 5. miejsce! Statuetkę wręczył mu Krzysztof Cegielski, czyli wieloletni reprezentant Polski na żużlu. Przed dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata znaleźli się Kajetan Kajetanowicz, Kamil Stoch, Iga Świątek oraz Robert Lewandowski. Bartosz Zmarzlik zostawił za plecami m.in. Jana Błachowicza, czy Dawida Kubackiego.


„Jestem ponownie bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny znajduję się na tym plebiscycie. Mogę tutaj poznać wielu pięknych i wybitnych sportowców. Jestem bardzo szczęśliwy i spodobało mi się dzisiaj jak Justyna Kowalczyk powiedziała, że nazywa te statuetki „Chłopkami”. Mam kolejnego „Chłopka” do kolekcji na swojej półce. Dzisiaj go tam jeszcze postawię i będzie miał swoje honorowe miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Jest to kolejny dowód, że to, co robię w miarę się podoba i dalej dążę do swoich wielkich celów i marzeń. Przy okazji chciałbym też podziękować za wsparcie przede wszystkim moim rodzicom, narzeczonej, bratu, teamowi i sponsorom, bez których nie mógłbym realizować swoich celów. Mowa tutaj o Panu Danielu Obajtku (Prezesie PKN Orlen), firmie „Maszoński” i mieście Gorzów Wielkopolski. Dziękuję bardzo i miłego wieczoru. Pozdrawiam.„ – powiedział Bartosz Zmarzlik, gdy odbierał nagrodę. (źródło: Polsat Sport)

Dla dwukrotnego indywidualnego mistrza świata jest to drugi najlepszy wynik w historii tego plebiscytu. Pierwszy raz został do niego nominowany w 2016 roku dzięki wywalczonemu brązowemu medalowi w cyklu SGP i złotemu w DMŚ. Zajął wtedy 8. miejsce. Rok później był poza pierwszą dziesiątką. W tamtej edycji na 6. miejscu znajdował się za to Patryk Dudek, który został wyróżniony za srebrny medal w cyklu SGP.  W 2018 roku Bartosz Zmarzlik powtórzył wyczyn „Duzersa”. Wszystko za sprawą srebrnego medalu w cyklu SGP. Plebiscyt za rok 2019 był dla „F16” wyjątkowy. Powtórzył wyczyn Tomasza Golloba z 1999 roku i został najlepszym sportowcem roku w Polsce! Bartosz Zmarzlik zdobył to trofeum dzięki temu, że jako trzeci Polak wywalczył złoty medal w IMŚ.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Bartosz Zmarzlik zajął 5. miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *