Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartosz Zmarzlik mógł trafić do ligi angielskiej. Miał ofertę od jednej z drużyn

Bartosz Zmarzlik
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Paweł Płóciniak

Bartosz Zmarzlik mógł trafić do ligi angielskiej. Miał ofertę od jednej z drużyn

Drużyna Ipswich Witches występująca na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii szuka zastępcy za kontuzjowanego Jasona Doyle’a. Wiadomo, że Australijczyk z powodu kontuzji barku nie wystąpi już do końca sezonu. Na razie aktualni vice mistrzowie kraju stosują za mistrza świata z 2017 roku zastępstwo zawodnika lub korzystają z funkcji gościa i zatrudniają na jedno spotkanie zawodnika z innej drużyny.

Jednym z kandydatów jak się okazuję na zastąpienie Doyle’a był Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata w Anglii ścigał się ostatni raz 11 lat temu i odjechał tylko jedno spotkanie w barwach Birmingham Brummies. Anglia uchodzi za szkołę żużla, ze względu na trudne technicznie tory, jednak Zmarzlikowi różnorodne owale nie sprawiają żadnych trudności, co potwierdzają mistrzowskie tytuły w cyklu Grand Prix i odmówił startu na wyspach.

– Rozmawialiśmy z Bartoszem i prawdopodobnie był jednym z nielicznych zawodników, którzy mogliby do nas dołączyć i od razu wykonać dobrą robotę. Nie odrzucił nas od razu. Myślał o tym przez kilka dni, ale na tą chwilę nie chce jeździć w Anglii. Szkoda – wyjaśnił menedżer Ipswich Ritchie Hawkins w Gen X Radio.

Motor Lublin
Fot. Łukasz Wilk
Klasyfikacja Speedway Grand Prix
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *