Bartosz Smektała z królewską koroną | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bartosz Smektała z królewską koroną

Smektała

Bartosz Smektała zwyciężył w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zawodnik częstochowskich Lwów w biegu finałowym pokonał swojego klubowego kolegę Kacpra Worynę, Matiasa Nielsena oraz Oskara Fajfera. Przedsezonowa forma popularnego “Smyka” może wywoływać uśmiech na twarzach kibiców spod Jasnej Góry.

Smektała
Bartosz Smektała z królewską koroną 2

Wychowanek leszczyńskich Byków w minioną niedzielę wygrał 72. Memoriał Alfreda Smoczyka, a dziś tryumfował w gnieźnieńskich zawodach. Zawodnik zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa skorzystał z formatu turnieju. Rundę zasadniczą wygrał Patryk Dudek z 14 punktami na koncie. Zaraz po nim uplasował się żużlowiec miejscowego Aforti Startu Oskar Fajfer. Do dalszej fazy nie awansował ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Przedpełski. Stały uczestnik cyklu Grand Prix 2022 zakończył turniej z sześcioma punktami na koncie.

W pierwszej gonitwie o dwa miejsca w wielkim finale Patryk Dudek przyjechał na ostatniej pozycji, a awans uzyskali Bartosz Smektała i Matias Nielsen. Drugi półfinał padł łupem Oskara Fajfera. W decydującym wyścigu na dwóch pierwszych miejscach przyjechali zawodnicy częstochowskich Lwów.