Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Bartosz Smektała oficjalnie odchodzi z Włókniarza Częstochowa

Wielki powrót

Autor: Sebastian Krauz

Bartosz Smektała oficjalnie odchodzi z Włókniarza Częstochowa

Bartosz Smektała po dwóch latach spędzonych pod Jasną Górą zdecydował się na zmianę otoczenia i w przyszłym sezonie będzie bronił barw innej drużyny. Obie strony rozstają się w dobrej atmosferze i podziękowały sobie za owocną współpracę.

Bartosz Smektała do ekipy z Częstochowy dołączył w 2021 roku i był to jego pierwszy klub w seniorskiej karierze. Wcześniej prez sześć lat startował w barwach Fogo Unii Leszno (lata 2014-2020). W pierwszym sezonie w barwach „Lwów Smektała” osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 1,493 co zdecydowanie odbiegało od oczekiwań kibiców. Kolejny sezon był już jednak zdecydowanie lepszy. W 97 biegach zdobył on 134 punkty i 24 bonusy, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 1,632 oraz sukces w Drużynowych Mistrzostwach Polski (brązowy medal).

Po sezonie 2022 zawodnik zdecydował się na zmianę otoczenia i w najbliższym czasie zostanie ogłoszony jako nowy-stary zawodnik Fogo Unii Leszno. Bartosz Smektała na swoim facebooku opublikował oświadczenie, w którym pożegnał się z kibicami i klubem.

Skład Motoru Lublin poznamy już 2 listopada!

– Bardzo Wam dziękuję za Wasze ogromne wsparcie w sezonach 2021-2022, kiedy reprezentowałem Włókniarza Częstochowa! Dziękuję za niesamowite przyjęcie w Częstochowie, każde trzymanie kciuków, głośny doping, pełne trybuny, niezwykłą atmosferę oraz za wszystkie chwile, kiedy to wspólnie cieszyliśmy się z sukcesów, a w gorszych momentach mogłem liczyć na Wasze wsparcie i dobre słowo. To wiele dla mnie znaczy, ponieważ wiem, że jesteście ze mną na dobre i na złe. Nadszedł czas na zmiany i pożegnanie z Włókniarzem Częstochowa. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem być częścią drużyny i świętować razem zdobycie brązowego medalu w tym sezonie. Dziękuję zarządowi, drużynie i całemu klubowi za te dwa lata i życzę wszystkiego dobrego na kolejne sezony – napisał zawodnik.

Zawodnika pożegnał również klub, w którym występował przez ostatnie dwa lata.

Dwa lata wspólnej współpracy minęły bardzo szybko. Był to jednak czas, w którym wspólnie z zawodnikiem cieszyliśmy się z drużynowych zwycięstw oraz przyjmowaliśmy porażki, które są nieodłączną częścią zawodowego sportu. Na koniec na Arena zielona-energia.com świętowaliśmy sukces, jakim bez wątpienia było 3. miejsce w PGE Ekstralidze. Bartek, współpraca z Tobą była dla nas przyjemnością! Trzymamy za Ciebie kciuki w dalszej karierze, życzymy powodzenia w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Nie mówimy — żegnaj, a do zobaczenia – czytamy w komunikacie klubu.

Texom Stal Rzeszów żegna się z sześcioma zawodnikami

Bartosz Smektała to wychowanek Unii Leszno oraz multimedalista licznych rozgrywek tak w kraju, jak i za granicą. To między innymi Indywidualny Mistrz Świata Juniorów (2018), dwukrotny Wicemistrz (2017, 2019), czterokrotny złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (2015, 2016, 2017, 2021), czterokrotny złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2016, 2017, 2018, 2019) a także Pięciokrotny złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Polski z Unią Leszno (2015, 2017, 2018, 2019, 2020). Z Włókniarzem Częstochowa w minionym sezonie zdobył brązowy medal DMP.

Fot. Bartosz Smektała / Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Bartosz Smektała oficjalnie odchodzi z Włókniarza Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *