Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Artiom Łaguta w nowym zespole. Debiut możliwy już jutro!

Artiom Łaguta
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Artiom Łaguta w nowym zespole. Debiut możliwy już jutro!

Artiom Łaguta jest w tym sezonie jednym z najlepszych zawodników w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Rosjanin z polskim paszportem jest filarem Betard Sparty Wrocław, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli i pewnie zmierza po dobre rozstawienie w fazie play-off. Teraz 33-letni Łaguta spróbuje swoich sił poza Polską. Dołączył on bowiem do kolejnej drużyny i może zadebiutować nawet w tym tygodniu.

Mistrz świata z 2021 roku cały czas pokazuje, że jest on w wyśmienitej formie. Potwierdzeniem tej tezy jest jego średnia biegowa w PGE Ekstralidze, która na ten moment wynosi 2,444. Jest to drugi najlepszy wynik wśród wszystkich zawodników, a ustępuje on jedynie Bartoszowi Zmarzlikowi, będącemu prawdziwym dominatorem w tej kwestii. Teraz Łagucie przyjdzie zdobywać punkty również w innej lidze.

Artiom Łaguta po trzech latach przerwy znów pojedzie w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Kontrakt z 33-latkiem podpisała bowiem Rospiggarna Hallstavik, o czym szwedzki klub poinformował wczoraj na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. Jego debiut będzie możliwy już w najbliższy wtorek, co jest na pewno ważną wiadomością dla miejscowych kibiców chcących zobaczyć w akcji Łagutę.

MAAS 090624 16
Fot. Marta Astachow
440024489 10229026233894850 4093433185359761842 n
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *