Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Artiom Łaguta przyznaje, że jeździł ze złamaniem: W całej karierze nie jeździłem jeszcze z taką ręką

Artiom Łaguta
Screen: Canal+Sport 5

Autor: Edyta Wojdeł

Artiom Łaguta przyznaje, że jeździł ze złamaniem:W całej karierze nie jeździłem jeszcze z taką ręką

Kontuzje symbolem sezonu 2023 PGE Ekstraligi. Na Betard Spartę Wrocław spadły jak grom z jasnego nieba i to w najbardziej istotnym momencie sezonu. Ten fatalny splot wypadków, pozbawił Spartan szansy na prawdziwą walkę o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Wszystko zaczęło się od urazu Piotra Pawlickiego, który na pewien czas został wyłączony z ekstraligowej rywalizacji. Później było już tylko gorzej. Idący od początku sezonu jak prawdziwi wojownicy, żużlowcy Betard Sparty Wrocław, na koniec, bardziej zmuszeni byli walczyć z nawałem kontuzji, niż zajmować się faktyczną walką na torze.

W najważniejsze części sezonu z żużlowych zmagań wyłączony został kolejno Tai Woffinden, a następnie Maciej Janowski. Dla Spartan były to dwa ogromne ciosy, ktore bez wątpienia zaważyły na wyniku finałowych spotkań PGE Ekstraligi. Zawodnicy z Wrocławia do ostatniego tego sezonu spotkania, mimo wszystko podeszli jak prawdziwi Spartanie. Na starcie stawił się nawet „świeżo poskręcany na śruby” Tai Woffinden. Maciej Janowski, o kulach, nosił swoje wsparcie od boksu do boksu we wrocławskim parku maszyn.

Jak się jednak okazuje, Betard Sparta Wrocław osłabiona była jeszcze bardziej, niż oficjalnie było wiadomo. Po 10 wyścigu tego wieczoru z dalszej jazdy zrezygnował Artiom Łaguta. Żużlowiec podczas wywiadu dla Canal+ przyznał, że kilka dni wcześniej, podczas treningu, doznał złamania ręki i urazu barku. Dodatkowo, jak sam podkreślił, nigdy wcześniej nie stawał pod taśmą w tak złym stanie fizycznym.

Tak, ja dzisiaj już zakończyłem jeździć, bo we wtorek ja sobie złamałem rękę na treningu. Tu mocno bark, nawet ręki nie mogłem podnieść. Także we wtorek jeszcze miałem gips na tej ręce całej. Od środy walczyliśmy z fizjoterapeutą, żebym ja w ogóle na dzień dzisiejszy wystartował w tych zawodach. Naprawdę dzisiaj dla mnie zawody były bardzo trudne, bo w całej karierze nie jeździłem jeszcze z taką ręką i z takim barkiem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *