Przejdź do treści
Aktualności

Artiom Łaguta na meczu reprezentacji Polski. Pochwalił się na Instagramie

Artiom Łaguta
Fot. Artem Laguta/Instagram

Autor: Jakub Bielak

Artiom Łaguta na meczu reprezentacji Polski. Pochwalił się na Instagramie

Artiom Łaguta to rosyjski żużlowiec, który od wielu lat mieszka w Polsce i posiada już polskie obywatelstwo. Na co dzień reprezentuje barwy Betard Sparty Wrocław w PGE Ekstralidze. Korzystając z wolnego, zawodnik wybrał się do Niemiec na mecz reprezentacji Polski.

Polacy grali we wtorkowy wieczór swój ostatni mecz na Euro 2024 przeciwko Francuzom. W meczu o honor reprezentacja pod wodzą Michała Probierza pokazała się z naprawdę dobrej strony i ostatecznie zremisowała z jednym z faworytów do końcowego triumfu 1:1. Z trybun oglądał to Łaguta. Rosjanin wybrał się do Niemiec wraz ze swoją rodziną: małżonką oraz córką.

Zarówno Łaguta, jak i Sajfutdtinow czy Tarasienko nadal muszą mierzyć się z wrogością kibiców na wielu polskich stadionach. Wulgarne okrzyki przypominające o pochodzeniu zawodników najwyraźniej jeszcze długo nie wyjdą „z mody”. Najważniejsze jest jednak to, że sami żużlowcy nie przejmują się tym już zbytnio i potrafią wieść w Polsce normalne życie. Artiom Łaguta jest już tak związany z naszym krajem, że bez dwóch zdań można zakładać, że wczoraj mocno trzymał kciuki za naszych reprezentantów na boisku piłkarskim.

Artiom Łaguta
Fot. Taylor Lanning
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *