Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Andrzej Lebiediew coraz bliżej powrotu na tor. Łotysz wysłał jasny sygnał

Andrzej Lebiediew coraz bliżej powrotu na tor. Łotysz wysłał jasny sygnał
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Andrzej Lebiediew coraz bliżej powrotu na tor. Łotysz wysłał jasny sygnał

W ostatnim czasie Fogo Unię Leszno spotkał jeszcze większy pech. Po wcześniejszych kontuzjach Janusza Kołodzieja i Damiana Ratajczaka wydawało się, że limit pecha „Byków” się już wyczerpał. Nic bardziej mylnego, a kontuzji w wyjazdowym spotkaniu w Gorzowie doznał Andrzej Lebiediew. Łotysz nie zamierza się jednak poddawać, a wiadomość, jaką przekazał kibicom, może napawać optymizmem.

Lebiediew bardzo pechowo zakończył zaległy mecz Fogo Unii Leszno z Ebut.pl Stalą Gorzów. Na stadionie im. Edwarda Jancarza łotewski żużlowiec w biegu dwunastym został uderzony przez ostro atakującego Oskara Fajfera i upadł. Niestety nie skończyło się to dla niego bez żadnych konsekwencji, gdyż 29-latek złamał trzy żebra. Dołączył on tym samym do innych kontuzjowanych kolegów z drużyny. Dzisiaj wysłał on jasny sygnał do kibiców, który może napawać optymizmem walczące o utrzymanie w PGE Ekstralidze „Byki”.

W tym tygodniu Unia poinformowała, że Andrzej Lebiediew opuścił już szpital i będzie kontynuował rehabilitację w łódzkiej klinice. Wszyscy kibice mogli zastanawiać się, ile potrwa przerwa od jazdy Łotysza. Od początku nie było wiadomo, po jakim czasie będzie on mógł powrócić na tor. Teraz 29-latek, przechodzący rekonwalescencje wysłał jasny sygnał do wszystkich na swoim Instagramie. Wrzucił on relację, a jej treść mocno sugeruje, że jego powrót jest już bardzo blisko i powinien na tor wyjechać w przyszłym tygodniu.

– Do zobaczenia w następnym tygodniu – napisał Łotysz na swoim Instagram Stories.

Zrzut ekranu 2024 06 28 095939
Screen: Instagram Stories Andrzeja Lebiediewa

W przyszły weekend Fogo Unia Leszno czeka kolejne ważne starcie. Leszczynianie pojadą do Zielonej Góry, gdzie zmierzą się z NovyHotel Falubazem. Wynik tego spotkania będzie bardzo istotny dla walki o utrzymanie w elicie. Później Unię czeka kolejny istotny sprawdzian, bo do Leszna na stadion im. Alfreda Smoczyka przyjedzie ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Unia Leszno
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *