Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Aforti Start Gniezno w lidze czeskiej! Poznaliśmy również terminarz rozgrywek

Aforti Start Gniezno w lidze czeskiej! Poznaliśmy również terminarz rozgrywek

Autor: Redakcja

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Aforti Start Gniezno w lidze czeskiej! Poznaliśmy również terminarz rozgrywek 3

Aforti Start Gniezno w lidze czeskiej! Poznaliśmy również terminarz rozgrywek

To o czym mówiło się od jakiegoś czasu staje się faktem. Dzisiejszego poranka drużyna z Gniezna poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o uzyskaniu zgody przez PZM na start w lidze czeskiej! Domowe mecze Aforti Start Gniezno Liberec, bo tak brzmi pełna nazwa drużyny, rozgrywać będzie na stadionie w Libercu.

Sukcesem zakończyły się również rozmowy z Grupą Aforti.

“Dla nas naturalne jest, aby drużyna seniorów w lidze czeskiej jechała pod naszym brandem. Z mojego punktu widzenia – jako sponsor tytularny będziemy reprezentowani przez klub w dwóch ligach – polskiej i czeskiej – to rewelacja! . Bardzo dobrze, ze Start Gniezno poszerza swoje horyzonty i jedzie do ligi czeskiej. To pierwszy polski klub, który będzie jeździł w tej lidze. – przyznaje prezes Aforti Holding S.A. Klaudiusz Sytek w rozmowie z klubową telewizją StartTV.

Dokładny regulamin zainteresowanym klubom zostanie przedstawiony do 15 lutego. Zawodnicy drużyny z pierwszej stolicy Polski będą korzystać z licencji PZM.

Na tę chwilę wiemy że zawody ligowe będą miały formę czwórmeczu. Mistrzem Czech zostanie ta drużyna, która uzyska najwięcej punktów we wszystkich czwórmeczach.

Znany jest także terminarz rozgrywek. Z uwagi na sytuację pandemiczną zmagania mają rozpocząć się w drugiej połowie roku. Inauguracyjne zawody mają mieć miejsce 21 lipca w Pardubicach. Później drużyny będą rywalizować kolejno w Libercu 3 sierpnia, a 2 września w Slanach. Liga zakończy się 21 września na Stadionie Markéta w Pradze.

Przypomnijmy że w przeszłości mieliśmy sytuację gdzie drużyna z polski rywalizowała w lidze zagranicznej. W sezonie 2013 w niemieckiej lidze wystąpiła drużyna z Zielonej Góry pod nazwą Wolfslake Falubaz.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Aforti Start Gniezno w lidze czeskiej! Poznaliśmy również terminarz rozgrywek 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *