Żużel - Best Speedway Tv

Aforti Start Gniezno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz - kluczowa faza walki o play-off | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aforti Start Gniezno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz – kluczowa faza walki o play-off

Bydgoszczanie
bstv 1536x162 1
Aforti Start Gniezno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz - kluczowa faza walki o play-off 2
Spis treści

Aforti Start Gniezno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz – kluczowa faza walki o play-off

W niedzielę 20 czerwca w pierwszej stolicy polski rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy miejscowym Aforti Startem Gniezno i Abramczyk Polonią. Jest to jeden z kluczowych meczy w walce o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Obydwie drużyny w ligowej tabeli mają po sześć punktów i siedem spotkań za sobą. W tabeli nad Gnieznem i Polonią, plasuje się Wybrzeże Gdańsk, które ma jedenaście punktów i dwa mecze więcej na koncie.

Jednym z kluczowych aspektów niedzielnego spotkania może być pogoda. Prognozy przewidują 34 stopnie celsjusza w godzinie meczu. Niestety są to warunki ekstremalne, dla wielu zawodników będzie to sprawdzian ich kondycji a dla organizatorów wyzwanie w przygotowaniu toru. Przy takiej pogodzie, tor będzie wysychał szybciej niż normalnie i możemy spodziewać się częstszych wyjazdów polewaczki.

W obydwóch zespołach wystąpią “nowe nabytki”. W awizowanym składzie Polonii widnieje Daniel Jeleniewski, który został niedawno zakontraktowany w klubie z Bydgoszczy, natomiast w Starcie Gniezno wystartuje Peter Ljung. Obu łączy to, że sezon zaczynali w brawach Cellfast Wilków Krosno. Występ jednego i drugiego jest dużą nie wiadomą.

Abramczyk Polonia przetrzebiona kontuzjami będzie starała się zrobić wszystko aby osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik przed rewanżem. Drużyna będzie musiała radzić sobie bez kontuzjowanych, Davida Bellego i Grzegorza Zengoty. Ciężar wyniku będzie spoczywał na barkach Wadima Tarasienko, który zaliczył bardzo dobry występ w lidze rosyjskiej i w zaowdach SEC, które odbyły się w Bydgoszczy.

Dużym atutem Polonii będzie posiadanie w swoich szeregach Adriana Gały, który w ubiegłym roku reprezentował barwy drużyny z Gniezna i na pewno będzie w stanie przekazać wiele cennych informacji na temat tamtejszego owalu. Kolejną kluczową składową wyniku będzie występ młodego Saidullina, który pokazał, że jechać potrafi – czas potwierdzić swoje miejsce w składzie i pokazać, że stać go na więcej niż tylko dobre występy w pojedynczych przypadkach.

Reklamy

Aforti Start Gniezno wystartuje bez Petera Kildemanda, który jest kontuzjowany. Jest to z pewnością duże osłabienie. Dużą niewiadomą jest występ świeżo zakontraktowanego Petera Ljunga. Jeżeli Szwed byłby w stanie zrobić dwucyfrowy wynik, to na pewno spełniłby oczekiwania kibiców. Jedno jest pewne czekają nas zacięte zawody, w których nikt nikomu nie odpuści. Wszyscy wiedzą o co toczy się gra. Pomimo ogromnego pecha (związanego z kontuzjami) jaki dopadł jedną i drugą stronę, aspiracje prezesów na pewno się nie zmieniły i głównym celem drużyn pozostaje awans do najlepszej czwórki.

Awiozwane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1. Jeleniewski
2.
3. Tarasenko
4. Gała
5. Lyager
6. Przyjemski
7. Bartoch
8. Saidullin

Aforti Start Gniezno
9. Jabłoński
10. Bangs
11. Lahti
12. Ljung
13. O.Fajfer
14.
15. Studziński
16.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30 i będzie transmitowane na antenie nSport+.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×