Żużel - Best Speedway Tv

Adrian Miedziński zaczyna przygotowywać się do sezonu. Nawet prezes mu tego odradzał | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Adrian Miedziński

Adrian Miedziński zaczyna przygotowywać się do sezonu. Nawet prezes mu tego odradzał

Adrian Miedziński zaczyna przygotowywać się do sezonu. Nawet prezes mu tego odradzał

Adrian Miedziński rozpoczął przygotowania do sezonu 2023. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z takiej decyzji. Jedną z tych osób jest prezes Polonii Bydgoszcz – Jerzy Kanclerz.

Marcel Studziński zakończył karierę! Zawodnik przestrzega młodych adeptów!

Zawodnik Polonii zmuszony był zakończyć sezon 2022 wcześniej niż pozostali zawodnicy. W półfinałowym meczu przeciw Falubazowi Zielona Góra uległ fatalnemu wypadkowi, czego skutkiem było wprowadzenie w stan ściągaczki farmakologicznej. W takim stanie spędził ponad tydzień w szpitalu. Po wybudzeniu pod znak zapytania trafiła jego dalsza kariera. W pierwszym udzielonym wywiadzie dla Expressu Bydgoskiego mówił: 

„Nie chciałbym w taki sposób skończyć kariery. Wolałbym ją zakończyć w innym, lepszym stylu, bo wiem, że na to mnie stać. Na razie jednak muszę się wyleczyć na sto procent i na tym się koncentruję. Jak już wszystko będzie w porządku, a wszystko wskazuje na to, że niebawem tak się stanie, to wtedy się zastanowię, co dalej.”

Teraz wiadomo, że Miedziński zaczyna przygotowania do startu w lidze. Wcześniej, 14 listopada 2022, zawodnik związał się tzw. kontraktem warszawskim z Polonią Bydgoszcz, który nie jest gwarancją startów i wynagrodzenia. Podpisanie umowy miało na celu nieodbieranie szans na jazdę. Jednak prezes Kanclerz nie był i nie jest zwolennikiem powrotu Adriana na tory.

„Uchyliłem przed Adrianem drzwi, żeby miał czas na przemyślenie swojej sytuacji i spokojne zastanowienie się nad swoją przyszłością. Rozmawiałem z nim na ten temat i szczerze mówiąc, doradzałem zakończenie kariery. Odradzałem mu powrót na tor, bo jego wypadek i kontuzja były naprawdę poważne. A zdrowie jest jedno i trzeba je szanować. Nie powinno się robić nic kosztem zdrowia. Jego chęci, ambicje są jednak inne. Jesteśmy z Adrianem w stałym kontakcie, kibicujemy mu cały czas i cieszymy się, że dobrze się czuje. Zawsze może do nas przyjechać, potrenować. A co wyjdzie z jego planów, czas pokaże” – mówił prezes Jerzy Kanclerz dla Expressu Bydgoskiego.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×