Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Marcel Studziński zakończył karierę! Zawodnik przestrzega młodych adeptów!

Marcel Studziński

Autor: Sebastian Krauz

Marcel Studziński zakończył karierę! Zawodnik przestrzega młodych adeptów!

Marcel Studziński który swego czasu uchodził za ogromny talent i był nadzieją klubu z Gniezna, za pośrednictwem swoich social mediów poinformował, że zdecydował się zakończyć sportową karierę. Zawodnik opublikował niezwykle wzruszające i długie oświadczenie, w którym podziękował kibicom i działaczom za ostatnie lata i otrzymaną szansę.

Marcel Studziński w minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem klubu z Gniezna. Wystąpił on we wszystkich 14 meczach i 42 razy pojawił się na torze. Wygrał on 4 biegi, 7 razy był drugi a 11 razy trzeci. W 22 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,023 co było 48 wynikiem w całej 1. Lidze. Studziński podczas swojej kariery reprezentował barwy klubów z Gorzowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy oraz Gniezna.

Po sezonie pojawiło się wiele głosów, że młody zawodnik po zakończeniu wieku juniora zdecyduje się zakończyć sportową karierę. Informacje te potwierdził sam zawodnik, publikując wczoraj w nocy oświadczenie, w którym poinformował o swojej decyzji.

Będzie modernizacja stadionu w Gdańsku!

– Tak to już jest, że coś się kończy a coś się zaczyna. Było dobrze, było fajnie, ale na przestrzeni lat mój poziom sportowy nie pozwala mi na adekwatne co do poświęceń czasowych, nerwowych i finansowych, kontynuowanie mojej przygody ze sportem żużlowym – żadnej „kariery”. Największe podziękowania należą się mojej rodzinie. Takich rodziców jakich mam życzę każdemu. Kupa kasy, nieprzespane nocki, wyjazdy, kredyty, szykowanie torby na wyjazdy, mycia kasków, ochraniaczy, wszystko to było po to żeby mi było jak najlepiej i żebym zaszedł jak najdalej – napisał Marcel Studziński na swoim profilu.

We wzruszającym i bardzo osobistym wpisie, zawodnik podziękował wszystkim osobom, które przez ostatnie lata wspierały go w karierze i pomagały mu. Szczególne podziękowania skierował on do Rafaela Wojciechowskiego i Piotra Mikołajczaka, którym podziękował za sprowadzenie go do Gniezna, ponieważ był to dla niego przełom i odzyskanie wiary w ludzi. Na koniec Marcel Studziński przestrzegł młodych zawodników.

– Pozwolę sobie na istotny dla mnie dopisek, dla młodych i ich rodziców zaczynających przygodę z tym sportem. Czytajcie co podpisujecie oraz czerpcie jak najwięcej informacji od byłych lub obecnych zawodników. Nie życzę nikomu powtórzenia moich błędów. Do dziennikarzy – nie róbcie z chłopaków po licencji gwiazd, następców, zastępców, bo w zależności od zawodnika, wieku i psychiki jest to ciężki bagaż, którego można nie unieść i się najzwyczajniej skończyć, zanim się zaczęło – napisał na swoim profilu Marcel Studziński.

11
Marcel Studziński zakończył karierę! Zawodnik przestrzega młodych adeptów!
Fot. Marcel Studziński / Facebook

Fot. Patrycja Sobiech

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×