Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Adrian Miedziński: „chcę bardziej sobie zaufać”

Adrian Miedziński

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Adrian Miedziński: „chcę bardziej sobie zaufać”

W środę 12 stycznia Adrian Miedziński był gościem Krystiana Natońskiego w magazynie BestSpeedwayTV, w którym udzielił pierwszego w tym roku wywiadu i odpowiedział na kilka bardzo ciekawych pytań. Zapraszamy do lektury!

Polonia Bydgoszcz, nowy klub, dlaczego wybrałeś starty właśnie w Bydgoszczy?

Na pewno ważnym czynnikiem była determinacja Jerzego Kanclerza, któremu bardzo zależało na moim dołączeniu do drużyny. Dla mnie kluczowe było żeby znaleźć się w dobrej drużynie, która będzie mogła powalczyć o awans. Taką drużynę udało się zbudować w Bydgoszczy, napierałem na to aby drużyna była jak najmocniejsza. Druga sprawa to, że praktycznie jedną nogą jestem w domu. Mieszkam pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem, bliżej mam do Torunia ale to praktycznie jak bym cały czas był na miejscu.

Jak oceniasz zeszły rok w Ekstralidze, drużynie udało się osiągnąć zakładany cel, a jak Ty oceniasz
swoje indywidualne poczynania?

Reklamy

Można było dużo więcej wyciągnąć, początek był dobry. To co pasowało mi na torze domowym, nie chciało grać na wyjazdach. Przed nowym sezonem postanowiłem zmienić podejście zarówno do sprzętu jak i do siebie, mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwane efekty.

240204098 318198686765400 817562317432045550 n

Możesz zdradzić jakie to są zmiany?

Przede wszystkim chcę bardziej sobie zaufać, to jest jedyna rzecz. Nie chcę opowiadać bajek i historii. Tor wszystko zweryfikuje, chodzi głównie o inne podejście do wielu spraw.

Doszło u Ciebie także do zmian w teamie, twój główny mechanik został w Toruniu, to prawda?

Tak to prawda, ze względu na sprawy rodzinne zostaje w Toruniu. Współpracowało nam się bardzo dobrze, życzę mu jak najlepiej, może kiedyś jeszcze nasze drogi się skrzyżują.

Czy problemem było załatanie dziury po tak ważnej postaci w twoim teamie?

Rynek dobrych mechaników jest przebrany, jednak udało się dobrze załatwić sprawę. Jestem pozytywnie nastawiony. Będę miał także drugiego mechanika do pomocy, ten podstawowy to osoba, która zjadła zęby na tym sporcie. Takie zmiany czasami są potrzebne, może to pozwoli spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy.

Czy pierwsza liga to optymalny wybór dla Adriana Miedzińskiego?

Można było gdzieś podpisać kontrakt warszawski i poczekać. W Polonii jest fajna atmosfera, dobra drużyna i jasny cel. Chcę wrócić, mam motywację i chęć żeby walczyć.

Czy Polonia była na pierwszym miejscu na liście z ofertami?

Ofert było sporo, ale dobre warunki zaproponowały tylko trzy kluby, z których wybrałem Bydgoszcz. Oferty były z różnych lig ale jazda bez celu w Ekstralidze mnie po prostu nie interesowała.

Miałeś możliwość pozostania w Toruniu?

Zielona Góra spadła z Ekstraligi i sprawy potoczyły się tak a nie inaczej, mogłem zostać i walczyć ale teraz potrzebuję spokoju, a nie ciągłej walki ze sobą.

Twój transfer do Bydgoszcz wywołuje ogromne emocje, dużym zaskoczeniem było twoje przejście do
Włókniarza, wszyscy myśleli, że będziesz tym zawodnikiem, który nigdy nie opuści Apatora, a
na pewno nie na rzecz Polonii Bydgoszcz.

Szczerze, to nie myślałem, że tak się to potoczy. Trzeba do tego przywyknąć i robić tak żeby było dobrze. Mogę się tylko cieszyć i być wdzięczny, że przez te wszystkie lata w Toruniu, w mojej rodzinnej miejscowości mogłem walczyć o jak najwyższe cele.

Kibice w Bydgoszcz chcieliby żeby Polonia powtórzyła wyczyn Apatora z przed dwóch lat, który bez najmniejszego problemu awansował do Ekstraligi. Jednak wydaje się, że w sezonie 2022 to będzie o wiele trudniejsze, wtedy Toruń miał zdecydowaną przewagę kadrową, a teraz jest kontrkandydat w postaci Falubazu.

Na pewno obsada 1 Ligi będzię najsilniejsza z pośród tych, w których miałem szansę startować w trakcie swojej kariery. O awans będzie trudniej, ponieważ będą play-offy. Wtedy była tylko runda zasadnicza, w której można się pomylić, a faza play-off takich błędów nie wybacza.

Tor w Bydgoszczy jest jednym z twoich ulubionych? Jakie masz wspomnienia związane ze startami na tym owalu?

Każdy tor dobrze przygotowany jest fajny, ważne żeby tor pozwalał na walkę na całej długości.

238206761 318199130098689 5264538778248468175 n

Jak zapatrujesz się na współpracę z Matejem Zagarem? (pytanie od widza)

Bardzo dobrze, bardzo się lubimy, cały czas mamy kontakt. Jeździliśmy razem w Częstochowie, byłem bardzo dużym zwolennikiem aby Matej startował w Polonii.

Co sądzisz o przepisie U24, uważasz, że taki przepis powinien być wprowadzony w Ekstralidze, czy Ekstraliga to miejsce dla najlepszych i nie powinno być żadnych ograniczeń co do możliwości budowania składu?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeżeli ktoś ma pieniądze będzie za tym żeby nie było ograniczeń, natomiast klub z mniejszym budżetem będzie za tym żeby był na przykład KSM. Podsumowując można powiedzieć, że w ostatnim czasie Ekstraliga zrobiła duży krok do przodu, telewizyjnie, sportowo i wizerunkowo. Chyba możemy trzymać kciuki, bo działania dają efekty, kluby mają coraz więcej pieniędzy, Polska pcha światowy rynek żużlowy do przodu i całokształt można ocenić pozytywnie.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×