Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adam Skórnicki: „Szczęście to jest bardzo ważny element sukcesu”

Adam Skórnicki

Autor: Dawid Procajło

Adam Skórnicki: „Szczęście to jest bardzo ważny element sukcesu”

Wraz z wczorajszym przegranym wyjazdowym spotkaniem z Trans MF Landshut Devils (49:41), zakończył się sezon 2023 dla zespołu InvestHousePlus PSŻ Poznań. Finałowa potyczka na niemieckiej ziemi dostarczyła niemało emocji kibicom „Skorpionów”, a drużyna do samego końca walczyła o pozostanie w pierwszoligowych szeregach. Trener poznańskiej drużyny Adam Skórnicki przejął zespół w trudnym momencie i wydaje się, że uczynił bardzo wiele by uratować 1. Ligę Żużlową dla Poznania.
galeria 1 2


Niestety tym razem Adam Skórnicki nie okazał się wybawicielem poznańskiej drużyny jak to bywało niejednokrotnie przed laty gdy reprezentował żółto – czarne barwy jako czynny zawodnik, stając się zresztą jedną z największych legend klubu z ul. Warmińskiej 1. Trener po ostatnim meczu sezonu nie szczędził pochwał swoim żużlowcom, mając jednak przy tym świadomość, jak trudne zadanie przed nimi stało. W trakcie samych zawodów również los nie sprzyjał poznaniakom, o czym dowiodła m.in. kolizja Adriana Gały z Aleksandrem Łoktajewem eliminująca obu z dalszej części zawodów, o czym na łamach portalu pszpoznan.com.pl wspomina szkoleniowiec „Skorpionów”.


„No tak to niestety w sporcie bywa, że szczęście to jest bardzo ważny element sukcesu i nam go dzisiaj zabrakło. Widocznie to gospodarze mieli większy atut swojego toru, a poza tym gdzieś nie po naszej myśli kończyły się niektóre biegi i na dodatek straciliśmy w jednym z nich dwóch zawodników. Później chłopakom w końcówce było ciężko się ogarnąć, ale zostawili dużo zdrowia oraz serca na torze i bardzo im dziękuję za ten mecz.”

Żużel. “W Anglii by pojechali” – i pojechali! Bewley obronił tytuł mistrza Wielkiej Brytanii


Jedną z najjaśniejszych postaci w barwach „Skorpionów” w czasie pojedynku w Landshut był Oskar Hurysz, którego trenerem indywidualnym od początku sezonu jest właśnie Adam Skórnicki. Legenda „Skorpionów” nie kryje swego zadowolenia z postępów, jakie w ostatnim czasie wykonał jego podopiecznym, o czym wielokrotnie wspomina nawet sam młody zawodnik pochodzący z Gniezna.


„Oskar robi systematyczne postępy, a przede wszystkim zaczyna rozumieć i pokazywać, o co chodzi w jeździe na motocyklu żużlowym. Jednak to nie jest jeszcze taki zawodnik, który w dniu dzisiejszym mógłby zadecydować w tym najważniejszym momencie o wyniku całej drużyny, ale dzisiaj zrobił naprawdę super robotę.”

galeria 2 2


Na ten moment oczywiście trudno powiedzieć czy Adam Skórnicki pozostanie na stanowisku trenera ekipy InvestHousePlus PSŻ Poznań. Drużyna „Skorpionów” pod kątem jazdy w 2. Lidze Żużlowej zgodnie z zapowiedzią prezesa Jakuba Kozaczyka będzie budowana na szybki powrót w pierwszoligowe realia, których udało jej się w tym roku posmakować po blisko 12-letniej przerwie. Kolejne tygodnie z pewnością przybliżą nam rys drużyny ze stolicy Wielkopolskiej na sezon 2024.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×