Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Adam Skórnicki: Czuję podekscytowanie

Adam Skórnicki: Czuję podekscytowanie

Autor: Redakcja

Adam Skórnicki były trener żużlowców Falubazu Zielona Góra wraca do ścigania. Właśnie powołany został do reprezentacji Polski na długim torze, która pod koniec września będzie rywalizowała w zawodach Long Track of Nations, czyli drużynowych mistrzostwach świata.

– Jesteśmy świadkami historycznej chwili. Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą w historii żużlową reprezentację Polski na długim torze. Trzech zawodników otrzyma powołania do reprezentacji, która stanie do walki o medale w ramach Long Track of Nations na torze w holenderskim Roden – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. W skład reprezentacji wejdą Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki. Funkcję trenera reprezentacji będzie pełnił Rafał Dobrucki, a jego asystentem został Wojciech Jankowski z firmy Nice.

Rafał Dobrucki: Wchodzimy na nowy grunt

Oficjalnym partnerem reprezentacji została firma MEGAel z Tarnowa, która jest jednym z największych dystrybutorów automatyki Nice w Polsce. – Od wielu lat powtarzam, że musimy patrzeć na żużel zdecydowanie szerzej. Długi tor jest bardzo popularny w krajach, w których żużel klasyczny niekoniecznie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportu. Wchodzimy na nowy grunt i wierzę, że razem z kolegami będziemy mieli okazję przyczynić się do rozwoju nowej odmiany żużla w Polsce – zauważył Rafał Dobrucki, trener polskiej kadry.

Adam Skórnicki: Czuję podekscytowanie

Liderem reprezentacji z pewnością będzie Stanisław Burza, który w ubiegłym roku zaskoczył wszystkich, zajmując trzecie miejsce w rundzie Grand Prix w Rzeszowie. – Cieszę się, że stopniowo długi tor rozwija się w Polsce. Myślę, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Rok temu zaczynałem stawiać pierwsze kroki i udało mi się zająć wysokie miejsce w turnieju Grand Prix w Rzeszowie. Jak najbardziej pomogę kolegom z reprezentacji, żeby szybko mogli rozwijać się w tej odmianie speedwaya – mówił Stanisław Burza.

– To dla mnie kolejna przygoda w życiu z motocyklami, dlatego czuję pewnego rodzaju podekscytowanie – dodał Adam Skórnicki, żużlowiec, który kilka lat temu zakończył karierę sportową i został trenerem, m.in. Falubazu Zielona Góra w latach 2018-19. Dziś pracuje w pierwszoligowym Orle Łódź. – Lubię jeździć na różnego rodzaju motocyklach i mam nadzieję, że w nowej żużlowej odmianie także odnajdę radość ze ściągania – mówił „Skóra”.

źródło. https://gazetalubuska.pl/

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *