Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia – Cellfast Wilki. Wygrana za „trzy” daje awans do play-off.

Abramczyk Polonia

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Abramczyk Polonia – Cellfast Wilki. Wygrana za „trzy” daje awans do play-off.

W niedzielę 01.08.2021 na stadionie przy ulicy Sportowej w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Krosna. Dzięki wygranej Rybnika z Wybrzeżem Polonia wszystko ma w swoich rękach. Jednak zadanie na pewno nie będzie łatwe, do odrobienia jest trzynastopunktowa strata. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 51:38 dla drużyny z Krosna. Dzięki temu, że na podkarpaciu padł „niepełny” wynik, Polonia chcąc zgarnąć pełną pulę musi zdobyć 52 oczka.

Wilki Krosno dokonały wzmocnienia przed tym meczem, z Falubazu Zielona Góra wypożyczyli czeskiego zawodnika – Jana Kvecha. Transfer Czecha został wymuszony kontuzją, jakiej doznał Patryk Wojdyło. Z pewnością jest to duże osłabienie drużyny z Krosna, Patryk prezentował waleczną postawę na torze i był bardzo ważnym zawodnikiem Wilków Krosno. W awizowanym składzie pod numerem „1” menedżer gości umieścił Marko Levishyn`a, który również został zakontraktowany po informacji o kontuzji Wojdyły. W dniu meczu zapewne zapadnie decyzja, który z nowych nabytków dostanie szansę jazdy.

Drużyna gospodarzy rozpędzona trzema kolejnymi wygranymi na pewno będzie chciała przypieczętować awans do play-off i ze spokojną głową jechać do Ostrowa walczyć o kolejne punkty i jak najlepszą pozycję wyjściową przed półfinałami. W składzie Abramczyk Polonii po raz kolejny jest fantastyczny Daniel Jeleniewski, dodatkowymi smaczkiem jest to, że popularny „Jeleń” został zakontraktowany z Wilków Krosno. Bydgoszczanie z pewnością liczą na kolejny świetny występ Wiktora Przyjemskiego, którego punkty mogą okazać się kluczowe w walce o punkt bonusowy.

Jedno jest pewne mecz jest o ogromną stawkę i nikt nikomu nie będzie odpuszczał. W Bydgoszczy spodziewana jest rekordowa frekwencja co doda dodatkowego smaku całym zawodom. Nie pozostaje nam nic innego jak wygodnie zasiąść na stadionie lub przed telewizorem i mocno trzymać kciuki za jak najlepsze widowisko.

Reklamy

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Grzegorz Zengota
10. Daniel Jeleniewski
11. David Bellego
12. Andreas Lyager
13. Vadim Tarasenko
14. Wiktor Przyjemski
15. Nikodem Bartoch

Cellfast Wilki Krosno:
1. Marko Levishyn
2. Andzejs Lebedevs
3. Tobiasz Musielak
4. Vaclav Milik
5. Mateusz Szczepaniak
6. Aleks Rydlewski
7. Jakub Janik

Początek transmisji 13:40 w nSport+.

fot . Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×