Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Aforti Start Gniezno – zapowiedź

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Aforti Start Gniezno – zapowiedź

Autor: Wojciech Kamiński

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Aforti Start Gniezno – zapowiedź

W najbliższą niedzielę tj. 13 czerwca o godzinie 14:00 Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie na stadionie przy ulicy Sportowej Aforti Start Gniezno. Przetrzebiona kontuzjami Polonia nie będzie miała łatwego zadania, jednak drużyna z Gniezna także nie będzie mogła wystąpić w swoim optymalnym zestawieniu. W drużynie gospodarzy zabraknie Grzegorza Zengoty i Davida Bellego, natomiast goście wystąpią bez Petera Kildemanda.

W awizowanym składzie zespołu z Gniezna pod numerem 4, możemy zobaczyć nowego zawodnika – Petera Ljunga, zawodnik ten został pozyskany z Krosna. Zakontraktowaniem szweda zainteresowana była także Polonia, jednak sam zawodnik wybrał drużynę z Gniezna, w której będzie miał większe szanse na regularne występy. W składzie, który podała Polonia Bydgoszcz widnieje Damian Stalkowski pod numerem 9, najpewniej podczas zawodów zastępował go będzie Evgenii Saidulin. Pod numerem 12 nie został wpisany żaden zawodnik, bardzo prawdopodobne jest, że na tej pozycji zobaczymy świeżo zakontraktowanego Daniela Jeleniewskiego.

Przed niedzielnym meczem drużyny zajmują kolejno 5 i 6 miejsce w tabeli. Obydwa zespoły mają odjechane siedem spotkań i taką samą ilość sześciu „oczek” na koncie. Gospodarze muszą się postarać o jak najlepszy wynik, który będzie pozwalał na realną walkę o punkt bonusowy w meczu rewanżowym, mecz ten odbędzie się tydzień później.

Sezon wszedł w decydującą fazę i o awansie do play-off zadecydują punkty zdobywane z bezpośrednimi rywalami. Tuż za plecami uczestników niedzielnego pojedynku w tabeli jest Orzeł Łódź, mający jeden mecz więcej do odjechania a nad nimi jest ekipa z Gdańska, która ma za sobą jedno spotkanie więcej i trzy punkty przewagi.

Awizowane składy:

Aforti Start Gniezno:
1.
2. Philip H. Bangs
3. Timo Lahti
4. Peter Ljung
5. Oskar Fajfer
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Damian Stalkowski
10. Adrian Gała
11. Vadim Tarasenko
12.
13. Andreas Lyager
14. Nikodem Bartoch
15. Wiktor Przyjemski
16.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *