Przejdź do treści
Aktualności żużlowe – najnowsze wiadomości i wyniki/Metalkas 2. Ekstraliga – żużel

Żużel. Czas na inaugurację Metalkas 2 Ekstraliga! Gdzie śledzić relacje pierwszych zawodów ligowych?

Żużel. Czas na inaugurację Metalkas 2 Ekstraliga! Gdzie śledzić relacje pierwszych zawodów ligowych?
📅 3 kwietnia 2026 🕒 19:24 ⏱ 3 min czytania ✍️ Autor:

Metalkas 2 Ekstraliga startuje! Gdzie oglądać mecze na żywo, transmisje TV i relacje live z inauguracji sezonu 2026

Przed nami pierwsze mecze ligowe w Polsce. Zaczynamy od Metalkas 2 Ekstraliga. Już o godzinie 14:00 zainaugurujemy sezon ligowy w Ostrowie. To jednak nie wszystko co będzie można obejrzeć tego dnia. Emocje żużlowe czekają na nas również w Gdańsku, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Zapowiada się więc wielka sobota z dużą ilością żużla.

Reklama

Inauguracja Metalkas 2 Ekstraligi już w tą sobotę. Pierwszy mecz odbędzie się w Ostrowie. Miejscowy Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski zmierzy się z Hunters PSŻ Poznań. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 14:00. Mecz będzie można obejrzeć na kanale Canal +Sport 5. Na naszej stronie będzie można śledzić relację live.

Zapowiada się bardzo ciekawa inauguracja. Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski wyraźnie się wzmocnił na nadchodzący sezon. W składzie znalazło się dwóch mistrzów świata, Tai Woffinden i Chris Holder. Do tego Gleb Czugunow, który potrafi bardzo dobrze jechać na torze w Ostrowie. Udowodnił do w zeszłorocznej rundzie IMP w Ostrowie. Z drugiej strony mamy drużynę z Poznania, która również celuje w fazę Play-Off. Mają fenomenalnego Rayana Douglasa. Dodatkowo silnych seniorów jak Dimitri Berge czy Bartosz Smektała. Pozycja juniorska wzmocniona Antonim Mencelem. Zapowiada się więc bardzo ciekawy mecz na start tego sezonu.

Reklama

Drugim meczem ligowym tego dnia będzie starcie w Rzeszowie. Stal Rzeszów zmierzy się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Mecz również zapowiadający się bardzo ciekawie. Początek zaplanowano na godzinę 16:30. Transmisje będzie można obejrzeć na kanale Canal+ Sport 5. Zapraszamy również na naszą relację live z tego spotkania.

Obie drużyny mocno pozmieniały swoje składy względem ubiegłego sezonu. W Rzeszowie mamy dwóch zawodników, którzy zeszli ligę niżej. Są nimi Rasmus Jensen i Oskar Fajfer. Obaj na pewni będą chcieli się odbudować po zeszłym, gorszym sezonie. W ekipie gości znajduje się utalentowany Villads Nagel, który to już zachwycił dużą część kibiców podczas IMME. Pokonał on wtedy Artema Lagute.

Reklama

Zanim jednak emocje ligowe czeka nas starcie o mistrzostwo Polski. Dokładniej o Mistrzostwo Polski Par Klubowych. W tym roku odbędzie się ono w Gdańsku. Zawody zaczną się o godzinie 12:45. Transmisje z zawodów będzie można obejrzeć na kanale TVP Polonia. Relację z tego wydarzenia będzie można śledzić na naszej stronie.

Do Gdańska przyjadą najlepsze drużyny w Polsce, a każde z nich wystawiły do walki swoich najlepszych żużlowców. Zobaczymy, czy Motor Lublin obrani tytuł, czy może to inna drużyna zdobędzie w tym sezonie Mistrzostwo Polski Par Klubowych. Będzie to też ciekawy wyznacznik, w jakiej formie są obecnie zawodnicy.

Reklama
Google News Best Speedway Tv
Obserwuj nas na Google News, codziennie najnowsze informacje. Bądź z Nami
7d7229b7 7f9c 4847 8f07 8b41e00f9bc1
Fot. Joanna Hoffmann
Stal Rzeszów żużel
Fot. Jakub Malec

Autor tekstu:

Bartosz Arciszewski

Redaktor i analityk żużlowy serwisu BestSpeedwayTV.pl. Od 2025 roku zajmuje się tworzeniem treści poświęconych krajowym i międzynarodowym rozgrywkom żużlowym. Autor z małym stażem, ale już ponad 50 artykułów newsowych, analiz meczowych oraz relacji live.

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//