Żużel. Piotr Żyto żegna się z ROW Rybnik. Klub wchodzi w kolejny etap po spadku
Innpro ROW Rybnik szykuje zmiany przed sezonem 2026. Nowy menedżer na horyzoncie po rozstaniu z Piotr Żyto
Innpro ROW Rybnik szykuje się do kolejnych zmian po spadku z PGE Ekstraligi. Pewne jest jedno – w sezonie 2026 drużyny nie poprowadzi już Piotr Żyto. Klub zdecydował, że współpraca z doświadczonym menedżerem zakończy się wraz z końcem obowiązującej umowy, a tym samym w Rybniku zamyka się kolejny rozdział krótkiej, ale intensywnej historii.
Piotr Żyto przejął ROW przed sezonem 2025, gdy klub sensacyjnie wrócił do elity pod wodzą Antoniego Skupnia. Od początku było jasne, że walka o utrzymanie będzie niezwykle trudna. Rybniczanie byli powszechnie skazywani na spadek, a skład budowany był w ograniczonych realiach i w pośpiechu.
Sezon potwierdził, jak wymagające było to zadanie. ROW spadł z PGE Ekstraligi, choć w wielu spotkaniach potrafił nawiązać walkę z rywalami znacznie mocniejszymi na papierze. Zespół wygrał kilka meczów, a w części spotkań o końcowym wyniku decydowały pojedyncze biegi i detale. Ostatecznie ligowego bytu nie udało się jednak uratować.
Po zakończeniu rozgrywek rozpoczęły się rozmowy o przyszłości. Piotr Żyto nie ukrywał, że chciałby dalej pracować z drużyną także w Metalkas 2. Ekstralidze. Widział sens w spokojnej odbudowie zespołu i stopniowym budowaniu stabilnego składu, który w kolejnych latach mógłby realnie walczyć o coś więcej. Klub obrał jednak inny kierunek.
Żużel. Maciej Janowski podjął decyzję przed sezonem 2026. Powrót, który zmienia układ sił
Żużel. Jason Doyle zmienia ligę! „Wreszcie wracam” komentuje lider Cellfast Wilków Krosno
W poniedziałek stało się jasne, że umowa Piotra Żyto nie zostanie przedłużona. Tym samym jego przygoda z Innpro ROW-em Rybnik dobiega końca. Sam zainteresowany zdecydował się na przerwę od żużla i na razie nie planuje podejmować pracy w żadnym klubie.
W Rybniku trwa teraz układanie nowej wizji na sezon 2026. Skład zespołu jest już w dużej mierze znany, a klub przechodzi kolejną przebudowę po spadku z elity. ROW nie będzie faworytem Metalkas 2. Ekstraligi, a już sama walka o miejsce w play-off ma być traktowana jako solidny wynik.
Kto poprowadzi drużynę w nowym sezonie? Oficjalnych komunikatów jeszcze nie ma, ale w żużlowych kuluarach coraz częściej pojawia się jedno nazwisko. Mówi się, że to Adrian Gomólski może przejąć stery zespołu i zostać nowym menedżerem ROW-u. Na potwierdzenie tych informacji trzeba jednak jeszcze poczekać.
Jedno jest pewne – w Rybniku znów zaczyna się nowy etap. Po kolejnym spadku klub musi na nowo poukładać sportową rzeczywistość, a decyzje podjęte w najbliższych tygodniach pokażą, w jakim kierunku pójdzie Innpro ROW w sezonie 2026.



- Żużel. Mecz wagi ciężkiej w Lublinie. Orlen Oil Motor Lublin – PRES Toruń o umocnienie swojej siły [ZAPOWIEDŹ]
- Żużel. Cellfast Wilki Krosno – Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Woffinden wraca w miejsce wypadku! [ZAPOWIEDŹ]
- Po mistrzostwie wszyscy czekali na wielkie deklaracje. Piotr Baron powiedział coś zupełnie innego
- Żużel. Wynik meczu w Łodzi do zmiany?! Ta decyzja może wszystko odwrócić
- Żużel. INNPRO ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Trzy rekordy toru i show Kvecha oraz Knudsena [Relacja]