Żurawie chcą się odgryźć niedźwiadkom! 7R Stolaro Stal Rzeszów – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. [ZAPOWIEDŹ]

Żurawie chcą się odgryźć niedźwiadkom! 7R Stolaro Stal Rzeszów – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 08.08 o godz. 12, na stadionie miejskim w Rzeszowie, zostanie rozegrane spotkanie w ramach dwunastej kolejki 2 ligi żużlowej pomiędzy drużynami 7R Stolaro Stal Rzeszów i Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz.

Pierwszy mecz miał dosyć ciekawy przebieg, jednak ostatecznie zwyciężyła drużyna z południa Wielkopolski 49:40. W tamtym spotkaniu na największe pochwały zasłużyli, po stronie gospodarzy, Szymon Szlauderbach 13+1 pkt w pięciu startach oraz Damian Baliński 11 pkt w pięciu biegach, natomiast po stronie drużyny gości fantastyczne zawody rozgrywał Australijczyk Sam Masters 15+1 w sześciu gonitwach.

Awizowane składy:

awizowany rzeszow
awizowany rawicz


Spotkanie rewanżowe w Rzeszowie jest jednym z kluczowych dla końcowych rozstrzygnięć w sezonie zasadniczym 2 ligi żużlowej. Dla gospodarzy jest to kolejne spotkanie podtrzymujące ich szansę na awans do fazy playoff. Dla przyjezdnych rawickich niedźwiadków kolejne punkty są potrzebne w rywalizacji z drużyną z Opola o przodownictwo w tabeli.

Oba zespoły swoje ostatnie mecze pewnie zwyciężyły. Rzeszowskie żurawie pokonały u siebie drużynę Optibet Lokomotiv Daugavpils, natomiast drużyna z Rawicza pokonała gładko czerwoną latarnię ligi z Wittstock. W drużynie z Podkarpacia do składu wraca Patryk Rolnicki, zastępując Tima Soerensena. Na pozycji drugiego młodzieżowca jak to miało miejsce do tej pory, prawdopodobnie wystąpi startujący jako gość Dawid Rempała. W drużynie niedźwiadków w miejsce kontuzjowanego Jaimona Lidseya wystąpi inny „byk” z Leszna Kacper Pludra. Parę młodzieżowców będą stanowić Krzysztof Sadurski oraz Damian Ratajczak.

Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wynik będzie otwarty do samego końca a zawodnicy przysporzą nam wielu emocji.

#DrugajestEkstra

Foto: Emilia Hamerska-Lengas

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Dawid Procajło

O Dawid Procajło

Miłośnik wszelkich żużlowych mijanek, szczególnie tych po balotach, dawniej kolarstwo szosowe amatorsko, fan zespołów PSŻ Poznań i Depeche Mode, prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.