Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

3. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [ZAPOWIEDŹ]

Metalkas 2. Ekstraligi

Autor: Edyta Wojdeł

Best Speedway Tv

3. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź [ZAPOWIEDŹ]

Już w tę niedzielę 28.04 o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej Metalkas 2. Ekstraligi. Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Sobotnie spotkanie będzie kolejnym 3. rundy na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze znakomicie rozpoczęli sezon na własnym owalu, trzynastopunktową wygraną z Arged Malesą Ostrowem Wielkopolskim. W ubiegłym tygodniu natomiast, zmuszeni byli pogodzić się z porażką odniesioną podczas meczu wyjazdowego w Krośnie. W trzeciej kolejce, ponownie na domowym torze, podejmą H. Skrzydlewską Orła Łódź.

Pod dwóch rundach bydgoskie Gryfy na swoim koncie mają dwa duże punkty oraz 7 małych. Konkretne wejście w nowy sezon na własnym torze, to bez wątpienia dobry prognostyk dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż żużlowcy z Bydgoszczy zrobią co w ich mocy, by jak najdłużej utrzymać satysfakcjonujące wyniki na własnym terenie. Bez wątpienia znaczącym elementem dla bydgoskiej drużyny będzie dyspozycja Krzysztofa Buczkowskiego, który, z uwagi na problemy zdrowotne, zrezygnował z udziału w ostatnim biegu nominowanym podczas starcia z Cellfast Wilkami Krosno.

Dla H. Skrzydlewska Orła Łódź będzie, to natomiast dopiero drugi mecz w tym sezonie, a na dodatek kolejny wyjazdowy. Łódzkie Orły z uwagi na kapryśne warunki atmosferyczne, nie miały bowiem okazji do odjechania zawodów na własnym torze podczas 2. kolejki. Żużlowcy z Łodzi sezon rozpoczęli od aż osiemnastopunktowej porażki z beniaminkiem Matalkas 2. Ekstraligi – Texom Stalą Rzeszów. Dwutygodniowa przerwa od ligowego ścigania, słabe warunki do trenowania oraz wcześniejsza kontuzja zawodnika U24, Benjamina Basso, to szereg trudności jakie przezwyciężyć muszą obecnie reprezentanci Łodzi.

DSC 7292 1

O tym czy żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz ponownie dobrze wypadną na własnym torze, czy też goście z H. Skrzydlewska Orła Łodzi postanowią wreszcie poszybować tak jak na Orły przystało, przekonamy się już w niedzielę podczas 3. rundy Metalkas 2. Ekstraligi.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy oraz na platformę Canal+ Online. Początek transmisji o godz. 14:00. Sędzią zawodów będzie Andrzej Kraskiewicz, a komisarzem toru Michał Wojaczek.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
9. Andreas Lyager
10. Tim Sorensen
11. Mateusz Szczepaniak
12. Kai Huckenbeck
13. Krzysztof Buczkowski
14. Olivier Buszkiewicz
15. Franciszek Karczewski
16.

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Oskar Polis
2. Benjamin Basso
3. Tomasz Gapiński
4. Daniel Kaczmarek
5. Oliver Berntzon
6. Mateusz Bartkowiak
7. Aleksander Grygolec
8.

Polonia Bydgoszcz
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *