Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

101 starcie Falubazu i Stali, kto zacznie drugą setkę od zwycięstwa?

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
101 starcie Falubazu i Stali, kto zacznie drugą setkę od zwycięstwa? 3

101 starcie Falubazu i Stali, kto zacznie drugą setkę od zwycięstwa?

Pomimo tego, że w 5 kolejce Ekstraligi odjechana zostanie tylko połowa spotkań to emocji nie powinno zabraknąć. Najpierw w Częstochowie Włókniarz podejmie Spartę Wrocław, a następnie odbędą się 101 Derby Ziemi Lubuskiej.

W dotychczasowych starciach 55-krotnie górą byli Stalowcy, Myszy zaś triumfowały 39 razy. Kto tym razem zwycięży na stadionie przy W69 ? To pytanie kibice obu drużyn zadają sobie od kilku dni.

W trwającym sezonie drużyna z Zielonej Góry zajmuje 6 miejsce w tabeli z 2 punktami na koncie, zdobytymi kosztem GKM-u Grudziądz. Myszy doznały przy tym trzech porażek, z Apatorem Toruń, Włókniarzem Częstochowa oraz Motorem Lublin. We wszystkich spotkaniach zdecydowanym liderem Falubazu był Patryk Dudek, za każdym razem przywożąc dwucyfrową zdobycz punktową. Dało to Duzersowi siódmą średnią Ekstraligi (2.273) na obecnym etapie rozgrywek.

Natomiast drużynie ze stadionu im. Edwarda Jancarza przewodzi dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który w każdym meczu gromadził komplet punktów (wliczając bonusy) i jest w tej chwili najlepszym zawodnikiem ligi, ze średnią 2.933. Żółto-niebiescy są także liderem rozgrywek, z sześcioma punktami zdobytymi po wygranych z Unią Leszno, Motorem Lublin i GKM-em Grudziądz. Stawia to Gorzowian w roli faworyta niedzielnego spotkania.

W zeszłym sezonie, przy Wrocławskiej 69 Falubaz był górą i pokonał Stal 50:40. Jednak, biorąc pod uwagę zwycięską passę Gorzowian i kosmiczną formę Zmarzlika o powtórkę tego wyniku będzie bardzo trudno. Z drugiej strony niczego nie można wykluczyć. Mecze tych drużyn zawsze były emocjonujące, ciekawe i nieprzewidywalne, zatem wynik nadchodzacego starcia i tym razem pozostaje sprawą otwartą.

Niedzielny mecz będzie szczególny dla Martina Vaculika, który rok temu przywdziewał kevlar z Myszką Miki, a teraz jest drugim obok Zmarzlika liderem żółto-niebieskich. Słowak uniknie jednak powitania zielonogósrkich fanów, bo mecz odbędzie się bez udziału kibiców. Mimo, że trybuny pozostaną puste to zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, które powinno dostarczyć sporo emocji. W końcu derby, jak to derby rządzą się swoimi prawami.

Awizowane Składy:
MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra:

9. Piotr Protasiewicz
10. Max Fricke
11. Patryk Dudek
12. Damian Pawliczak
13. Matej Zagar
14. Nile Tufft
15. Fabian Ragus
16.-

MOJE BERMUDY STAL Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Pytlewski
8.-

Transmisję będzie można obejrzeć w stacji nsport+ od godziny 19:15.

fot. wojta-foto.cz

baner 1200 200
101 starcie Falubazu i Stali, kto zacznie drugą setkę od zwycięstwa? 4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x