Żużel - Best Speedway Tv

Żużlowa Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużlowa Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie.

Żużlowa Reprezentacja

Żużlowa Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie.

W poniedziałek zaczęło się oficjalne zgrupowanie polskiej kadry żużlowej. Rozpoczęto przygotowania do najważniejszej imprezy w sezonie – FIM Speedway of Nations. Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego, będą szlifować formę w Bydgoszczy. Oprócz jazdy na torze czeka na nich wiele aktywności, które pozwolą zbudować atmosferę w drużynie.

Żużlowa Reprezentacja

Patrzę całościowo na kalendarz. Do Speedway of Nations jeszcze daleka droga. Na razie będziemy się skupiać na innych rzeczach. Jesteśmy po zimie, która dużo zmienia w sprzęcie, w przygotowaniach. Chcemy wyciągnąć z niej wnioski. Zawodnicy są po pierwszych jazdach, trenują i mają już pewne przemyślenia. Takie spotkania służą wymianie doświadczeń – to raz. Dwa – o ile pogoda pozwoli, będziemy testować system telemetrii, który ma dać twarde dane dotyczące treningów, zobaczyć czy zmiany idą w dobrą stronę. Zadań jest wiele. Na pewno nie będziemy się nudzić. Zgrupowanie chcieliśmy zakończyć wewnętrzną rywalizacją oraz pokazać się przed kibicami. To idealna okazja do testów i prób. Taki turniej da możliwość sprawdzenia się w warunkach bojowych – zdradził Rafał Dobrucki w rozmowie z polskizuzel.pl

Żużlową Reprezentację Polski czeka pracowity sezon, w kalendarzu przewidziano wiele wydarzeń indywidualnych i drużynowych. Jednym z najważniejszych będzie FIM Speedway of Nations. Gospodarzem czterodniowego turnieju, zaplanowanego na 27-30 lipca, będzie duńskie Esbjerg.

Zgrupowanie to jednak nie tylko treningi na torze. Przed żużlowcami szereg obowiązków marketingowych oraz seminarium z Polską Agencją Antydopingową – POLADA. Nie zabraknie też czasu na integrację. Podsumowaniem czterodniowego szkolenia w Bydgoszczy, będzie zaplanowany na 6 kwietnia Turniej Par z udziałem zawodników Żużlowej Reprezentacji Polski. Co ważne, impreza odbędzie się z udziałem publiczności. Zawodnicy drogą losowania, zostaną połączeni w 5 duetów składających się z seniora i juniora. Stawkę uzupełni para juniorów. Rywalizację zaplanowano na 15 biegów.

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski na zgrupowanie w Bydgoszczy:
Seniorzy:
1. Patryk Dudek
2. Dominik Kubera
3. Maciej Janowski
4. Paweł Przedpełski
5. Bartosz Zmarzlik

Juniorzy:
1. Mateusz Cierniak
2. Bartłomiej Kowalski
3. Wiktor Lampart
4. Jakub Miśkowiak
5. Wiktor Przyjemski
6. Mateusz Świdnicki

Sztab:
Rafał Dobrucki – Trener Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów
Dariusz Cieślak – Kierownik Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Reklamy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×