Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Złoty Kask znowu w Opolu. Znana konkretna data!

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Złoty Kask znowu w Opolu. Znana konkretna data!

Oficjalnie ogłoszona została data, a także lokalizacja Finału Turnieju o Złoty Kask w sezonie 2024. Czołowi polscy żużlowcy po raz kolejny powalczą o prestiżowe trofeum w Opolu. Zawody zaplanowano na pierwszy dzień kwietnia.

Złoty Kask w Opolu na początku sezonu

W Lany Poniedziałek, a więc drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, 1 kwietnia 2024 o godzinie 14.00 na stadionie w Opolu, odbędzie się Reall Finał Turnieju o Złoty Kask, będący jednocześnie Memoriałem zmarłego przed trzema laty. Jerzego Szczakiela. Opole stało się już niemal stałą lokalizacją Turnieju, ponieważ ten odbędzie się na stadionie drużyny Krajowej Ligi Żużlowej po raz trzeci z rzędu. W poprzedniej edycji triumfował Maciej Janowski. Przed dwoma laty najlepszy był z kolei Bartosz Zmarzlik.

Obsada zawodów

„Zgodnie z ostatnio panującymi zasadami, obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. W finale Złotego Kasku pojadą przede wszystkim kadrowicze, którzy powalczą w Opolu o miejsca w eliminacjach Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. To gwarantuje najlepszą możliwą obsadę. Nazwiska uczestników kwietniowych zawodów zostaną ogłoszone wkrótce” – przekazuje organizator imprezy, SpeedwayEvents.

Zloty Kask 2023
Fot. Roman Biliński
Opole zloty kask
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *