Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Zawody parowe w Gdańsku przełożone! Fatalny stan toru

żużel
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk/Facebook

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Zawody parowe w Gdańsku przełożone! Fatalny stan toru

W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 14:00 w Gdańsku miał odbyć się Memoriał Henryka Żyto – Turniej par na żużlu. Niestety stan toru Energa Wybrzeża Gdańsk po niedawnych opadach był fatalny. Nie było najmniejszej możliwości, by przeprowadzić zawody w pierwotnym terminie.

Gdańszczanie szybko poinformowali o nowej dacie zawodów. Będzie to niedziela, 7 kwietnia o godzinie 14:00. Bilety zachowują ważność. Organizatorzy zapewniają, że jutro turniej odbędzie się bez żadnych przeszkód.

Niektórzy kibice wyrazili w komentarzach pod postem informującym o przełożeniu turnieju głęboka dezaprobatę. Klub szybko odpowiedział na nieprzychylne komentarze.

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że jeszcze trzy tygodnie temu tor był placem budowy. Prace związane z odwodnieniem zakończyły się w drugiej połowie marca. Od tego czasu codziennie pracujemy na torze. W zależności od prognoz „otwieramy go” by wysechł, lub ubijamy by opady wyrządziły jak najmniej szkód. Wczoraj ubijanie skończyliśmy o godzinie 22:00 po czym najbardziej narażone miejsca przykryliśmy folią. Niestety ciągły opad od  23:15 do 01:30 sprawił, że nasze prace nic nie dały. Dziś od 7 rano trwały prace, by osuszyć nawierzchnie.
Chcemy dać Państwu jak najciekawsze zawody, a zawodnikom możliwość ścigania, a nie walki z torem. Stąd decyzja o przełożeniu turnieju na jutro.

Rozumiemy rozgoryczenie, bo sami czujemy to samo, ale prosimy brać pod uwagę wszelkie okoliczności.

Pozdrawiamy

Poinformowano również o pierwszej zmianie w stawce zawodów. W miejsce Timo Lahtiego pojedzie Krzysztof Buczkowski.

297992085 475292424598360 2400398940159788967 n
Fot. Sonia Kaps
W Gdańsku
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk Facebook

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *