Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel za darmo w Gorzowie. Innowacyjne podejście władz klubu

żużlowe
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Jakub Bielak

Żużel za darmo w Gorzowie. Innowacyjne podejście władz klubu

Na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim trwa finał Brązowego Kasku. Władze gorzowskiego klubu na czele z prezesem Waldemarem Sadowskim zdecydowały, że żużel w wykonaniu zawodników do lat 19. kibice będą mogli obejrzeć za darmo. Dzięki temu frekwencja na trybunach jest na naprawdę niezłym poziomie.

Celina Liebmann pokonała rywala w U-24 Ekstralidze. Co dalej?

Waldemar Sadowski przyznał na antenie Motowizji, że tego typu działania uważa za koniecznie, jeśli chodzi o promocję speedwaya w wykonaniu najmłodszych, nieprzyciągających aż tak swoimi nazwiskami zawodników. Prezes Stali wierzy w to, że darmowe wejścia na tego typu zawody, zaowocują większą ilością kibiców, jeśli chodzi o ligowy żużel.

Na gorzowskim stadionie zgromadziło się dziś ponad 3500 kibiców, co z całą pewnością nie byłoby możliwe, gdyby bilety były płatne. Wydaje się, że strategia, jaką obrał klub z Gorzowa, powinna być częściej stosowana w przypadku zawodów młodzieżowych, zwłaszcza na ekstraligowych stadionach, gdzie ciężko wyciągnąć kibiców na coś innego, niż żużel w ligowym wydaniu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *