Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Trenuje już tydzień pod okiem Hancocka. Zimowa jazda ma pomóc w Grand Prix

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Trenuje już tydzień pod okiem Hancocka. Zimowa jazda ma pomóc w Grand Prix

Szymon Woźniak już od tygodnia przebywa w Stanach Zjednoczonych. Wszystko za sprawą jego świeżej współpracy z Gregiem Hancockiem. Legenda światowego żużla ma pomóc mu podczas pierwszego sezonu jako stały uczestnik cyklu Grand Prix. Wspólne treningi już się rozpoczęły.

Greg Hancock nadzoruje jazdy

Po tygodniu pobytu w Kalifornii zawodnik Stali Gorzów zamieścił w mediach społecznościowych krótki wpis, w którym podzielił się swoimi wrażeniami. Woźniak zdążył odbyć już trzy żużlowe treningi, podczas których Hancock udziela mu wskazówek dotyczących techniki jazdy i prowadzenia motocykla. Ponadto żużlowiec napisał, że wspólnie spędzają również sporo czasu w warsztacie, pracując nad sprzętem.

53-letni Amerykanin poważnie podchodzi do współpracy z uczestnikiem cyklu Grand Prix i chce mu przekazać jak najwięcej wiedzy, którą zgromadził przez kilkadziesiąt lat swojej kariery. Doświadczenie to ma zaprocentować na torze podczas rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata.

Grand Prix ogromnym wyzwaniem

Szymon Woźniak zadebiutuje jako stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix w wieku 31 lat. Dzięki temu ominą go raczej błędy wywołane przez młodzieńczą fantazję. Wychowanek Polonii Bydgoszcz już nie raz zasmakował rywalizacji z najlepszymi i stawka cyklu nie powinna na nim robić większego wrażenia. Misja samodzielnego utrzymania się w elitarnym gronie jest jednak niezwykle trudna. Tylko czołowa „szóstka” będzie miała zapewnione miejsce w SGP na sezon 2025. Aby znaleźć się w tym gronie, Woźniak musi wejść na swój absolutnie najwyższy poziom. Czas pokaże, czy obecność Grega Hancocka u jego boku ułatwi to zadanie.

MAAS 160723 2
Fot. Marta Astachow
żużel na narodowym
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *