Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Świetnie ściganie w Częstochowie! Tauron Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions Apator Toruń 49:41 [RELACJA]

Włókniarz Częstochowa

Autor: Wojciech Kamiński

Żużel. Świetnie ściganie w Częstochowie! Tauron Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions Apator Toruń 49:41 [RELACJA]

Pierwszy bieg przyniósł pierwsze mijanki, goście wyszli ze startu na podwójne prowadzenie. Fantastyczną batalię stoczyli Leon Madsen i Emil Sajfutdinow, Duńczyk z Rosjaninem walczyli o … 1 punkt, górą z tego pojedynku wyszedł reprezentant miejscowej drużyny. Na pierwszym miejscu z bezpieczną przewagą dojechał Patryk Dudek, a dwa oczka zanotował Kacper Woryna. W biegu młodzieżowym gospodarze prowadzili od startu do mety i pewnie wygrali 5:1. Ostatni wyścig pierwszej serii zaowocował w piękny pościg Maksym Drabika za Wiktorem Lampartem, częstochowianin napędzał się przez cały wyścig i na ostatniej prostej zdołał wyprzedzić zawodnika Apatora. Po czterech wyścigach 16:8 dla Włókniarza.

Gorzowianie gromią poranione Byki. Pech Zengoty. ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno [RELACJA]

Kacper Woryna dobrze rozpoczął drugą serię startów, skutecznie obronił się przed Emilem Sajfutdinowem co przełożyło się na biegowy wynik 3:3 i podtrzymanie 8 punktowej przewagi Tauron Włókniarza. Kolejne dwa biegi i kolejne dwa remisy, zwycięstwa na swoich kontach zapisali Michelsen i Lambert, pierwszy z nich wygrał bez najmniejszego problemu z parą Dudek-Przedpełski, a drugi musiał się napracować i najpierw minąć Madsena, a później Drabika.

20c6b83b acd7 47f0 b83b b6f1eef2beb4

Za nami połowa zawodów i mamy pierwszą biegową wygraną gości, którzy wyszli ze startu na podwójne prowadzenie, a za ich zameldował się świetny tego dnia Mikkel Michelsen, który najpierw wyprzedził Wiktora Lamparta, a następnie rzucił się w pogoń za Emilem, z którym walczył do samego końca, ale bez skutku. Kolejna gonitwa i kolejne fantastyczne widowisko, tym razem Leon Madsen na dystansie całego wyścigu ścigał parę gości, która bardzo dobrze broniła się przed atakami Duńczyka, kapitan Włókniarza odnalazł klucz do wygranej i jadąc przy kredzie, wyprzedził Roberta Lamberta i zarazem popsuł plan Roberta Sawiny, który w tym biegu zastosował rezerwę taktyczną.

Takich wieczorów chcielibyśmy co tydzień w PGE Ekstralidze, następny fantastyczny wyścig, gospodarze dobrze wyszli ze startu, na drugim łuku pod łokciem Miśkowiaka przemknął Patryk Dudek, za którym w pogoń rzucił się Leon Madsen. Pomimo tego, że był to bieg po równaniu, Duńczyk, napędzając się po dużej ,wyprzedził Polaka i dał Włókniarzowi zwycięstwo 4:2. W 12 biegu kolejne zabiegi taktyczne Roberta Sawiny, za Pawła Przedpełskiego, Emil Sajfutdinow, a za Affelta, Lewandowski. Na drugim okrążeniu Karczewski upadł na tor, na szczęście dla Apatora szybko się pozbierał i zdążył zejść z toru.

Pewne zwycięstwo Emila Sajfutdinowa, który był poza zasięgiem Woryny. W ostatnim wyścigu przed nominowanymi bardzo dobrze ze startu wyszedł Drabik, którego maszyna na szczycie pierwszego łuku po raz kolejny odmówiła posłuszeństwa. Świetnym manewrem popisał się Michelsen, który wyprzedził parę gości i nie oddał prowadzenia do końca wyścigu. Ciekawa sytuacja miała miejsce po biegu, Maksym Drabik postanowił spakować torbę i udać się do busa, po namowach prezesa i menedżera drużyny zdecydował się wrócić do boksu.

Przed biegami nominowanymi gospodarze mieli 8 punktów przewagi i tylko dwa podwójne zwycięstwa Apatora Toruń mogłyby przynieść remi w tym meczu. Takie rozstrzygnięcie wykluczył Leon Madsen, wygrywając z parą Dudek-Lampart, dorzucił kolejne trzy oczka do swojego dorobku i zapewnił wygraną Włókniarzowi. Ostatni wyścig tego dnia zapisał na swoje konto Mikkel Michelsen, który wygrał start i bezbłędną jazdą nie dał najmniejszych szans rywalom, parę gości próbował gonić Kacper Woryna, ale tylko na próbach się skończyło. Cały mecz zakończył się wynikiem 49:41 i dwa duże punkty lądują na koncie Tauron Włókniarza Częstochowa.

For Nature Solutions KS Apator Toruń 
1. Patryk Dudek – 10 (3,2,1,2,2)
2. Paweł Przedpełski – 1+1 (0,1+1)
3. Emil Sajfutdinow – 12 (0,2,3,3,2,2)
4. Wiktor Lampart – 5+2 (2,1+1,1,0,1+1)
5. Robert Lambert – 11+1 (2,3,2,2,1,1+1)
6. Krzysztof Lewandowski – 2 (1,0,0,1)
7. Mateusz Affelt – 0 (0,0)
8. Oskar Rumiński

Tauron Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen – 11+2 (1+1,1+1,3,3,3)
10. Maksym Drabik – 5 (3,2,D,D)
11. Kacper Woryna – 10 (2,3,3,2,W)
12. Jakub Miśkowiak – 3 (1,0,1,1,0)
13. Mikkel Michelsen – 14 (3,3,2,3,3)
14. Kacper Halkiewicz – 3+1 (2+1,1,0)
15. Franciszek Karczewski – 3 (3,0,U)
16. Kajetan Kupiec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

T

W

w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *