Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Stawka Canal+Online IMP uzupełniona! Pawlicki najlepszy w Grudziądzu

IMP
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Stawka Canal+Online IMP uzupełniona! Pawlicki najlepszy w Grudziądzu

W Grudziądzu odbył się IMP Challenge. O awans do cyklu trzech finałów Canal+Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu walczyło szesnastu zawodników. Ośmiu najlepszych zobaczymy w czerwcu i lipcu na torach w Rzeszowie, Pile i Krośnie. W Grudziądzu zwyciężył Piotr Pawlicki. W czołowej piątce znalazło się aż trzech przedstawicieli ebut.pl Stali Gorzów.

Żużel. Poznaliśmy lokalizacje i daty finałów IMP

Pierwsza seria startów nie dała wielu emocji garstce kibiców zgromadzonych na trybunach. Liczył się przede wszystkim start, pierwszy łuk i trzymanie „kredy”. Niemniej jednak mieliśmy jedną sporą niespodziankę – w trzecim wyścigu dnia Adrian Gała pokonał dużo wyżej notowanych rywali w postaci Mateusza Cierniaka, Jarosława Hampela oraz Grzegorza Zengoty. W czwartym biegu niegroźny upadek zaliczył Bartłomiej Kowalski, który zahaczył o motocykl jadącego przed nim Kacpra Woryny. Na torze w Grudziądzu kurzyło się podczas pierwszej serii startów niemiłosiernie.

Po dwóch seriach startów mieliśmy tylko jednego niepokonanego zawodnika. Był nim Szymon Woźniak, który na zakończenie serii przywiózł za swoimi plecami Adriana Gałę, Bartłomieja Kowalskiego oraz Huberta Łęgowika. Oprócz niego biegi w tej serii wygrywali Piotr Pawlicki, Oskar Fajfer oraz Wiktor Jasiński. Szczególnie postawa tego ostatniego mogła pozytywnie zaskakiwać. Jasiński miał po dwóch biegach pięć „oczek” na swoim koncie.

W kolejnych czterech wyścigach zobaczyliśmy trochę dobrego ścigania za sprawą Piotra Pawlickiego i Wiktora Jasińskiego. Ten pierwszy po trzech okrążeniach nękania Kacpra Woryny, wyprzedził Rybniczanina na pierwszym łuku czwartego okrążenia. Reprezentant Stali Gorzów pokazał z kolei świetną i konsekwentną jazdę po szerokiej w dwunastym wyścigu, kiedy wyprzedził dzięki temu Jarosława Hampela. Co ciekawe, ostatni do mety dojechał wtedy niepokonany do tego momentu Szymon Woźniak. W ten sposób na szczycie klasyfikacji znajdowali się Piotr Pawlicki oraz… Adrian Gała, który dopisał w tej serii kolejną „trójkę” przy swoim nazwisku i niemal zapewnił sobie miejsce w finałach IMP.

Trzynaste ściganie dnia to popis Wiktora Przyjemskiego, który kapitalną akcją po krawężniku na wyjściu z pierwszego łuku wysforował się z czwartego na pierwsze miejsce. Drugi Adrian Gała oficjalnie zapewnił sobie udział w finałach IMP. To wielki sukces dla zawodnika ebebe PSŻ Poznań. Miejsca w najlepszej ósemce przypieczętowali również Piotr Pawlicki, Wiktor Jasiński oraz wracający do wygrywania wyścigów Szymon Woźniak.

Ostatnia seria startów to rzecz jasna ostatnie rozstrzygnięcia. Akces do awansu zgłosił Wiktor Przyjemski, jednak Bydgoszczanin nie dał rady pokonać Jakuba Miśkowiaka. Dziewiętansty wyścig to starcie czołówki tych zawodów. W nim Piotr Pawlicki przypieczętował pierwsze miejsce. W ostatniej gonitwie dnia o awans walczyli Lampart, Woryna i Zengota. Ta sztuka udała się dwóm pierwszym. Wyrzucili oni z czołowej „ósemki” Wiktora Przyjemskiego. Aby wejść do finałów, trzeba było dziś zgromadzić na swoim koncie dziewięć „oczek”.

W wyścigu dodatkowym o pozycję pierwszego rezerwowego cyklu Wiktor Przyjemski pokonał Mateusza Cierniaka.

Wyniki:

1. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) 13 (2,3,3,2,3)

2. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) 12 (3,3,0,3,3)

3. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) 10 (3,2,3,2,u)

4. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów) 10 (1,3,3,1,2)

5. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów) 10 (2,3,2,2,1)

6. Wiktor Lampart (fot Nature Sollutions Apator Toruń) 9 (3,1,1,3,1)

7. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) 9 (3,2,2,0,2)

8. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) 9 (2,1,3,1,2)

9. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) 8 (1,0,2,3,2)

10. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin) 8 (2,2,1,2,1)

11. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) 6 (1,0,2,0,3)

12. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) 5 (0,2,0,3,0)

13. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) 5 (w,1,1,0,3)

14. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) 3 (1,0,1,1,0)

15. Hubert Łęgowik (Start Gniezno) 2 (0,0,0,1,1)

16. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) 1 (0,1,d,0,0)

17. Tomasz Gapiński (Orzeł Łódź) NS

18. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra) NS

Pierwszy Finał IMP w Rzeszowie odbędzie się 8 czerwca. 2. Finał 16 lipca w Pile, a medale zostaną rozdane 30 lipca w Krośnie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *