Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Niedługo ruszy przebudowa parku maszyn na stadionie w Zielonej Górze. Władze ogłosiły przetarg

stadion żużlowy w zielonej górze
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Niedługo ruszy przebudowa parku maszyn na stadionie w Zielonej Górze. Władze ogłosiły przetarg

W ubiegłą niedzielę Enea Falubaz Zielona Góra wygrał w finale 1. Ligi Żużlowej, czym wywalczył sobie awans do PGE Ekstraligi. Zielonogórzan czekają teraz duże zmiany w składzie i nie tylko. Zmianie ulegnie również infrastruktura stadionowa na arenie przy Wrocławskiej 69.

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę parku maszyn, która podyktowana jest wytycznymi PGE Ekstraligi odnośnie infrastruktury. Urzędnicy chcieliby zakończyć go już w tym miesiącu, aby prace mogły ruszyć, jak najszybciej. Na temat modernizacji wypowiedział się prezydent Zielonej Góry na antenie Radia Index.

Został zaakceptowany, przetarg został ogłoszony. Nie mogę podać konkretnych dat, ale czekamy na rozstrzygnięcie przetargu. Ja już bym chciał, żeby prace się toczyły teraz, ale nie dało się tego zrobić wcześniej – mówił dla Radia Index Janusz Kubicki.

Przebudowany park maszyn zostanie przesunięty w stronę obecnego sektora gości, a nowe miejsca dla przyjezdnych miałyby się znajdować przy wejściu w drugi łuk zielonogórskiego toru. Cała inwestycja miałaby zostać sfinansowana przez miasto, które jest współwłaścicielem obiektu.

Prace na stadionie rozpoczną się niedługo, a zostaną zrealizowane do początku przyszłego sezonu. W Zielonej Górze więc przygotowania do Ekstraligi idą pełną parą, a w samym środowisku można wyczuć ekscytacje z powrotu Falubazu do najlepszej żużlowej ligi świata. Jak poradzi sobie beniaminek PGE Ekstraligi? Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłym roku.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *