Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Piotr Protasiewicz przewiduje wyrównaną walkę o utrzymanie w PGE Ekstralidze

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Piotr Protasiewicz przewiduje wyrównaną walkę o utrzymanie w PGE Ekstralidze

Falubaz Zielona Góra w przyszłym sezonie pojedzie jako beniaminek PGE Ekstraligi. Zielonogórzan czeka trudny sezon, w którym będą musieli zaciekle walczyć o to, aby utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

„Liga się zabetonowała”

Falubaz wraca do elity po 2 sezonach spędzonych na jej zapleczu. Przez ten czas PGE Ekstraliga miała dwóch beniaminków, Ostrovię Ostrów i Wilki Krosno. Obu drużynom nie udało się utrzymać i żegnały się z ligą już w pierwszych sezonach po awansie. Przez czas nieobecności zielonogórzan pozmieniały się również składy poszczególnych zespołów, które jak mówi Piotr Protasiewicz, są w większości drużyn złożone na limicie. Sama liga według dyrektora sportowego stała się bardziej hermetyczna.

– Jest rozwój czy w każdej sferze? To pewnie można byłoby dyskutować, ale drużyny na pewno się pozmieniały. Bardziej się wyrównało. Nieliczne zespoły po wyciągnięciu jednego czy dwóch zawodników mogłyby sobie radzić. Reszta jest skonstruowana bardzo na limicie i wyciągnięcie jednego zawodnika sprawia, że konstrukcja sypie się jak domek z kart. Ta liga się zabetonowała moim zdaniem – wyjaśnił Piotr Protasiewicz w rozmowie z Radiem Index.

Wyrównana walka o utrzymanie w elicie

Zespół z Zielonej Góry będzie chciał utrzymać się w elicie, osiągając to, czego nie zrobili dwaj poprzedni beniaminkowie. O pozostanie w szeregach Ekstraligi powalczą z Unią Leszno i GKM-em Grudziądz. Wszyscy mają bardzo zbliżone do siebie potencjałem zespoły, co zwiastuje nam emocjonującą walkę również w dolnej części tabeli. Protasiewicz wskazuje bardzo mały margines błędu w rywalizacji o utrzymanie.

– Ta cieniutka linia jest między utrzymaniem, a spadkiem. Jeden lub dwa mecze mogą decydować o utrzymaniu lub spadku – przewiduje.

Ciekawy skład Falubazu

Falubaz będzie dysponował składem złożonym z Jarosława Hampela, Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego, Rasmusa Jensena i Jana Kvecha. Prócz seniorów o punkty dla „Mysz” walczyć będą Oskar Hurysz i Krzysztof Sadurski. Całość zespołu prezentuje się naprawdę obiecująco. Na co będzie stać beniaminka PGE Ekstraligi? Przekonamy się za kilka miesięcy.

MAAS 081023 65
Fot. Marta Astachow
Piotr Protasiewicz
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *