Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Prezes Stali powiedział o planach drużyny. Będzie zagraniczny wyjazd na tor

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Oceń Wpis

Żużel. Prezes Stali powiedział o planach drużyny. Będzie zagraniczny wyjazd na tor

Nieuchronnie zbliżamy się do czasu, kiedy żużlowcy zaczną myśleć o pierwszych tegorocznych wyjazdach na tor. Luty powinien jeszcze być w tym kontekście spokojny, ale w marcu bez dwóch zdań motocykle zawarczą. Wiemy, gdzie trenować będzie drużyna ebut.pl Stali Gorzów.

Zgrupowanie na Słowacji – Waldemar Sadowski zapowiada

Waldemar Sadowski w jednym z gorzowskich programów żużlowych zdradził plany drużyny przed sezonem 2024. Okazuje się, że Stalowcy udadzą się do rodzinnego miasta Martina Vaculika i to właśnie najprawdopodobniej tam po raz pierwszy w tym roku wyjadą na tor. Wyjazd odbędzie się na początku marca i będzie miał, zgodnie ze słowami prezesa, dwie funkcje: integracyjną oraz treningową. W Gorzowie liczą na to, że pogoda na Słowacji będzie odrobinę łaskawsza niż zwykle o tej porze w Polsce i uda się pokręcić pierwsze kółka.

Tym razem udamy się na południe Europy, czyli do Żarnovicy na początku marca. Zgrupowanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza część to będzie ta integracyjna i ogólnorozwojowa. W drugiej części zakładamy, że w marcu już będzie można wyjechać na tor i z tego względu wybraliśmy ten kierunek – zapowiedział Waldemar Sadowski w magazynie żużlowym opublikowanym na portalu gorzowskie.pl

Żarnovica to jedyny czynny ośrodek żużlowy na Słowacji. Nie ma w tym nic dziwnego, że to właśnie Stal Gorzów obrała ten kierunek. Martin Vaculik pochodzi właśnie z tego miasta i tam stawiał swoje pierwsze kroki na żużlu. Teraz będzie dla swoich kolegów pewnego rodzaju przewodnikiem podczas zgrupowania.

Stal Gorzów z wielkimi nadziejami

Gorzowianie dokonali jednej, aczkolwiek istotnej zmiany w swoim zespole przed sezonem 2024. Wiktora Jasińskiego zastąpił Jakub Miśkowiak. Na papierze jest to niewątpliwie wartość dodana drużyny, po której miejscowi kibice sporo oczekują. W oczach wielu Stal jest jednym ze ścisłego grona kandydatów do medalu i to wcale nie tego najmniej cennego. Wydaje się, że finał jest w zasięgu gorzowskiej ekipy, aczkolwiek jest parę znaków zapytania.

Reklamy

Sporo mówi się przede wszystkim o formie dwóch krajowych seniorów – Szymona Woźniaka oraz Oskara Fajfera. Ten pierwszy przyzwyczaił do świetnych wyników, jednak po raz pierwszy w swojej karierze będzie łączył starty ligowe z występami w cyklu Speedway Grand Prix. Z kolei przedstawiciel klanu Fajferów nie będzie już traktowany jako „ciekawostka” i zawodnik, który dostał szansę w PGE Ekstralidze i nic się nie stanie, gdy nie wypali. Pokazał już w zeszłym roku, że stać go na określone wyniki i będzie się od niego oczekiwać, że spadku formy nie zaliczy.

20230630 DSC06485 1
Fot. Kazimierz Kożuch
20230630 DSC07154
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×