Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Poznaliśmy pełny terminarz cyklu SEC. Zmagania rozpoczną się na Węgrzech

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy pełny terminarz cyklu SEC. Zmagania rozpoczną się na Węgrzech

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że ostatnia runda cyklu SEC odbędzie się na Stadionie Śląśkim w Chorzowie. Była to bardzo dobra wiadomość dla wielu kibiców. Dzisiaj natomiast poznaliśmy cały terminarz mistrzostw Europy. Wśród tegorocznych lokalizacji znalazł się jeden ekstraligowy tor, a także jeden debiutujący w tak dużej rangą imprezie.

Na oficjalnych profilach cyklu w mediach społecznościowych opublikowany został terminarz tegorocznej rywalizacji o miano najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Zmagania rozpoczną się 8 czerwca na Węgrzech w Debreczynie, gdzie tak duża impreza zawita po raz pierwszy. Następnie uczestnicy SEC pojadą w drugiej połowie lipca w Grudziądzu, który również zadebiutuje w zawodach takiej rangi. Następny turniej odbędzie się w niemieckim Gustrow 24 sierpnia, a wszystko zakończy się 21 września w Chorzowie.

Tegoroczny sezon przyniesie więc pierwszą dużą imprezę żużlową na Węgrzech, gdzie do tej pory odbywały się jedynie rundy eliminacyjne do poszczególnych cykli Grand Prix, SEC czy innych zmagań. Teraz Węgrzy będą u siebie gościć żużlowców walczących o tytuł mistrza Europy, a tym samym przepustkę do cyklu Grand Prix. Pełny terminarz tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy znajduje się poniżej.

Terminarz cyklu SEC 2024

Runda 1. Debreczyn (Węgry) – 8 czerwca

Runda 2. Grudziądz (Polska) – 22 lipca

Runda 3. Gustrow (Niemcy) – 24 sierpnia

Runda 4. Chorzów (Polska) – 23 sierpnia

Klasyfikacja generalna SEC
Fot. Michał Szmyd
Wozniakk
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *