Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel po duńsku!

bstv 1536x162 3
Żużel po duńsku! 3

Żużel po duńsku!

Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do Danii wraca żużlowe ściganie. Metal Speedway League, czyli duńska liga żużlowa rozpocznie się już w środę, 21 kwietnia.

Metal Speedway League 2021
W lidze będzie rywalizowało ze sobą 8 zespołów: Esbjerg Vikings, GSK Liga, Holsted Tigers, Nordjysk Elite Speedway, Region Varde Elitesport, SES – Soenderjylland Elite Speedway, Slangerup Speedway, Team Fjelsted. W drużynach występują duńskie gwiazdy, takie jak Nicki Pedersen, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen, Niels-Kristian Iversen i wielu innych. Duńska liga ma bardzo duży potencjał i możliwości komercyjne. Działacze mówią, że czuć ekscytujący poziom ambicji całej ligi.

Różnice między polską, a duńską ligą
W Danii mecz żużlowy składa się z 14 wyścigów, dlatego w 13 i 14 biegu spotykają się najlepsi żużlowcy spotkania. W Polsce biegów jest 15, a biegi nominowane to 14 i 15. Inaczej wygląda również bycie rezerwowym. W Metal Speedway League zawodnik z numerem 5 jest rezerwowy i oprócz swoich czterech programowych biegów może być wstawiony trzy razy zamiast innego żużlowca. W Polsce zawodnik rezerwowy znajduje się pod numerem 8/16 i nie musi wcale wyjeżdżać. Ostatnią, ale bardzo istotną różnicą jest możliwość wystawienia Jokera, której w polskiej lidze nie ma. Podczas gdy różnica punktów drużyny wynosi 10 lub więcej może wystawić zawodnika jako Jokera. Oznacza to, że punkty wytypowanego zawodnika, które zdobędzie w danym biegu liczą się podwójnie (3->6, 2->4, 1->2). Co ciekawe Joker drużyny gospodarzy musi mieć kask w kolorze zielonym, natomiast Joker drużyny gości w kolorze czarnym. Jokery mogą być używane tylko po biegu 4 i tylko we własnych programowych biegach oraz nie mogą być używane w biegu 13 i 14.

Co z kibicami na stadionach?
Jørgen Bitsch – prezes zarządu Metal Speedway League pragnie, aby mecze żużlowe odbywały się z udziałem publiczności. Oczywiście nie ma tu mowy o pełnych trybunach, ale chociażby 500 widzów. Byłoby to dobre nie tylko dla spragnionych żużlowych emocji kibiców, ale również szereg korzyści finansowych dla klubów i firm. Bitsch uważa, że po roku przerwy są dobrze przygotowani i wiedzą, jak radzić sobie z zasadami bezpieczeństwa i zachowaniem odległości. Dania zapowiedziała, że wpuści kibiców na mecze piłkarskich mistrzostw Europy, które będą się odbywały od 11 czerwca do 11 lipca. Parken Stadium ma wypełnić się w 30% lub jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna to więcej. Skoro na mecze piłki nożnej można, to czemu by nie pozwolić kibicom żużla oglądać meczów na żywo?

Transmisja na kanale Best Speedway TV
Mamy przyjemność zaprosić Was na transmisje live z meczu Metal Speedway League na kanale Best Speedway TV na YouTube. Odbędzie się on już w środę 21 kwietnia o 19:00. Region Warde Elitesport zmierzy się z Slangerup Speedway. Bądźcie z nami!
TUTAJ

Składy na sezon 2021
Esbjerg Vikings
Niels Kristian Iversen
Bjarne Pedersen
Jake Allen
Kevin Woelbert
Kasper Andersen
Jye Etheridge
Matias Nielsen
Esben Hjerrild

GSK Liga
Kenneth Bjerre
Nikolaj Busk Jakobsen
Adam Ellis
David Bellego
Oskar Fajfer
Patrick Hansen
Matic Ivacic
Tobias Busch
Nick Agertoft
Kevin Juhl Pedersen

Holsted Tigers
Nicki Pedersen
Rene Bach
Rasmus Jensen
Wadim Tarasienko
Kenneth Hansen
Sam Jensen
Justin Sedgmen
Mark S. Beyer
Frederik Kristiansen

Nordjysk Elite Speedway
Timo Lahti
Grzegorz Zengota
Claus Vissing
Thomas Joergensen
Jonas B. Andersen
Daniel Kaczmarek
Mikkel B. Andersen
Paco Castagna
Lasse Poertner
Tobias V. Thomsen

Region Varde Elitesport
Piotr Protasiewicz
Mathias Thoernblom
Aleksandr Łoktajew
Tomasz Gapiński
Nick Morris
Lasse Bjerre
Keynan Rew
Philip Helstroem Baengs
Tim Soerensen
Michael Thyme

SES – Soenderjylland Elite Speedway
Anders Thomsen
Hans Andersen
Nicolai Klindt
Kai Huckenbeck
Mads Hansen
Norick Bloedern
Jonas Knudsen
Jesper Knudsen

Slangerup Speedway
Mikkel Michelsen
Michael Jepsen Jensen
Matej Zagar
Rohan Tungate
Andreas Lyager
Dawid Lampart
Daniel Henderson
Jonas Seifert-Salk
Jacob Bukhave
Emil Poertner

Team Fjelsted
Peter Kildemand
Frederik Jakobsen
Andriej Karpow
Marcus Birkemose
Benjamin Basso

Fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Żużel po duńsku! 4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x