Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Płatna transmisja z europejskiego czempionatu. Kibice mają wątpliwości

transmisja
fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Płatna transmisja z europejskiego czempionatu. Kibice mają wątpliwości

W najbliższą sobotę, 22 czerwca, odbędzie się Finał Mistrzostw Europy Par U19 na żużlu. Zawody w Pile doczekają się transmisji, jednak będzie ona dostępna jedynie w systemie pay-per-view, a więc za obejrzenie turnieju trzeba będzie zapłacić. Kibice nie są zadowoleni z takiego rozwiązania.

W Pile o złoty medal dla reprezentacji Polski walczyć będą Wiktor Przyjemski, Paweł Trześniewski oraz Bartosz Bańbor. Polacy będą oczywiście głównymi faworytami imprezy. Niestety żadna z większych telewizji nie chciała transmitować ewentualnego sukcesu biało-czerwonych. Prawa do tych zawodów zdobyła SABMARtv, która znana jest wielu sympatykom żużla właśnie z transmisji zawodów nieco mniejszego kalibru.

Tym razem jednak w szeregach SABMARtv podjęto decyzję o tym, że transmisja po raz pierwszy w historii nie będzie darmowa, a dostęp do niej trzeba będzie wykupić. Będzie on kosztował 19 złotych. W poście zwrócono się do kibiców z jasnym pytaniem, czy pokazywanie takich zawodów ma w ogóle sens. Komentarze nie napawają optymizmem.

„Raczej nie bardzo znajdą się chętni” „Przeliczycie się. Już reklamy nie wystarczą?” – tak piszą kibice.

Niestety termin zawodów też nie jest idealny. Trwa piłkarskie Euro, a w sobotę 22 czerwca kibice od godziny 15:00 będą mogli oglądać spotkania na boiskach w Niemczech. Poza fanami, którzy udadzą się na stadion w Pile osobiście, trudno wyobrazić sobie większą grupę osób, która wyda 19 złotych na transmisję z młodzieżowych zawodów.

Wychowankowie Kołodzieja
Fot. Kazimierz Kożuch
lista startowa srebrnego kasku
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Żużel. Płatna transmisja z europejskiego czempionatu. Kibice mają wątpliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *