Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Rafał Dobrucki podał skład na mistrzostwa Europy Par U19. Jest zawodnik z 2. Ekstraligi

skład na mistrzostwa europy par
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Rafał Dobrucki podał skład na mistrzostwa Europy Par U19. Jest zawodnik z 2. Ekstraligi

Już niedługo, bo 22 czerwca odbędzie się Texom European U19 Pairs Speedway Championship. Rafał Dobrucki odkrył karty i podjął decyzję, jaka trójka polskich młodzieżowców będzie nas reprezentowała w tej imprezie.

Zawody odbędą się w Pile, a rywalami Polaków będą Brytyjczycy, Duńczycy, Szwedzi, Niemcy, Czesi oraz Ukraińcy. Nasza reprezentacja będzie broniła tytułu wywalczonego w dwóch ostatnich sezonach. W tym roku w imprezie mogą startować zawodnicy urodzeni w roku 2005 lub później.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Paweł Trześniewski, Bartosz Bańbor oraz Wiktor Przyjemski na pozycji rezerwowego. Choć w pierwszej chwili nazwisko Trześniewskiego może zaskakiwać, to wystarczy przypomnieć sobie zawody o Brązowy Kask sprzed paru tygodni, by zrozumieć decyzję selekcjonera. Wspomniana wyżej trójka zajęła podczas tamtych zawodów pierwsze trzy miejsca. Dziwić może jedynie ustawienie w teorii najlepszego Przyjemskiego pod numerem rezerwowym, ale to, w jakiej konfiguracji zawodnicy będą pojawiali się na torze, okaże się podczas samych zawodów.

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch
16-letni
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *