Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Piotr Pawlicki o sytuacji z Woryną -„to jest paraliżujące, aby ktoś podejmował takie decyzję”

Żużel

Autor: Redakcja

Żużel. Piotr Pawlicki o sytuacji z Woryną -„to jest paraliżujące, aby ktoś podejmował takie decyzję”

Niedzielę w PGE Ekstralidze rozpoczął pojedynek Betard Sparty Wrocław z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu wrocławianie zwyciężyli 46:44. Tym samym zachowali miano niepokonanych w PGE Ekstralidze. Nie obyło się bez kontrowersji, a jedną z nich była sytuacja Piotra Pawlickiego z Kacprem Woryną, po której zawodnik Sparty został wykluczony.

Na początku zerówka, później pechowe wykluczenie i jeszcze ostrzeżenie, czy skomentujesz sytuacje z Kacprem Woryną? Dosyć dziwna sytuacja, wydaje się wszystkim to twoje wykluczenie – słuchaj, generalnie „dosyć” to, to już jest mocne słowo w tym komentarzu, w którym można odnieść się do tego wyścigu. Normalna reakcja, gdy mijam zawodnika, zjeżdżam w lewo i akurat Artem Laguta wchodził pod Kacpra. Kacper nie przymknął gazu, jeszcze w tym momencie go, może nie pociągnęło, ale zobaczył Artioma i odprostował motocykl, uderzył we mnie. No i całe szczęście, że nie zabrał mnie w płot, ale też całe szczęście, że Kacper jest cały. – mówi specjalnie dla portalu Best Speedway Tv Piotr Pawlicki po meczu z Włókniarzem.

Wypadek Kacpra Woryny we Wrocławiu. Kontrowersyjna decyzja sędziego?

Wkurzony byłem, bo sędzia zabrał mi punkty i mojej drużynie. To wykluczenie mogło zaważyć o wygranej na Olimpijskim, dzisiaj. Więc nie wiem, nie chce też nic więcej mówić, bo i tak już za dużo powiedziałem i pewnie dostane jakąś kare. Ale mam to gdzieś. To jest paraliżujące, aby ktoś podejmował takie decyzję.

Jedziesz przy krawężniku, Cię wykluczają, jedziesz po zewnętrznej, Cię wykluczają. Czyli co? Mamy jeździć na tym żużlu gęsiego? Jest to kompletnie dla mnie niezrozumiałe.

Twoja dyspozycja równa, łącznie 6 punktów. Jesteś mocnym ogniwem w Sparcie, bo te mecze na wyjeździe pokazały twoją dobrą dyspozycję, dobrze się czujesz na motocyklu? – na wyjeździe jadę lepiej niż u siebie, ale to kwestia czasu kiedy dojdziemy do ładu z przełożeniami na „Olimpijskim” i może z torem też, bo może będziemy go robić bardziej pod siebie, tak aby bardziej nam wszystkim pasował, bo każdy gdzieś tam jakieś punkciki gubi, także mamy cały sezon przed sobą.

Wszystkie wypowiedzi po meczu we Wrocławiu można obejrzeć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *