Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ostatni ich mecz zakończył się skandalem, jak będzie tym razem? ebut.pl Stal Gorzów – Cellfast Wilki Krosno [Zapowiedź]

Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Ostatni ich mecz zakończył się skandalem, jak będzie tym razem? ebut.pl Stal Gorzów – Cellfast Wilki Krosno [Zapowiedź]

Już dzisiaj o godzinie 20:30, w drugim piątkowym starciu 9. Kolejki PGE Ekstraligi ebut.pl Stal Gorzów podejmie u siebie Cellfast Wilki Krosno. W pierwszym pojedynku pomiędzy tymi zespołami w atmosferze skandalu górą okazali się „Stalowcy”, którzy zwyciężyli w Krośnie 26:28.

Francis Gusts: “nie mogę przeżyć, że z powodu urazu, nie mogę wsiąść na motocykl”

Teraz przyszedł czas na spotkanie rewanżowe na stadionie im. Edwarda Jancarza, i to gospodarze wydają się być zdecydowanym faworytem w starciu z beniaminkiem. Gorzowianie po ośmiu spotkaniach zajmują wysoką, trzecią lokatę w tabeli, a w ostatnim meczu wygrali w Lesznie, z mocno osłabioną Fogo Unią 41:49.

Ponadto w bardzo wysokiej formie jest Szymon Woźniak oraz Anders Thomsen, obaj zawodnicy Stali, znajdują się aktualnie w najlepszej dziesiątce całych rozgrywek PGE Ekstraligi i powinni być pewnym punktem swojej drużyny w starciu z Wilkami.

Drużyna krośnieńska, natomiast w ostatnim czasie nie wydaję się być w najlepszej dyspozycji, duże problemy ze zdobywaniem punktów ma Vaclav Milik, który ostatnie występy w Grand Prix Czech czy też w Bauhaus-Ligan, zdecydowanie nie zaliczy do udanych. Do składu Wilków powraca Mateusz Świdnicki, który po fatalnym początku sezonu został odsunięty ze składu na mecz we Wrocławiu i miał on przez ten czas odnaleźć dawną formę.

W Gorzowie wychowankowi Włókniarza Częstochowy zawsze szło dobrze i był on w stanie pokonywać nawet Bartosza Zmarzlika, więc wydaję się to bardzo dobry moment na powrót do składu Cellfast Wilków.

Awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów:

9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Cellfast Wilki Krosno:

1. Jason Doyle
2. Mateusz Świdnicki
3. Vaclav Milik
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *