Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Znamy datę! Ale jaka to będzie obsada iście Mistrzowska! Co ze Zmarzlikiem?

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Znamy datę! Ale jaka to będzie obsada iście Mistrzowska! Co ze Zmarzlikiem?

Organizatorzy ogłosili, że w tym roku odbędzie się XVIII Memoriał Edwarda Jancarza, a na liście startowej pojawią się znakomici żużlowcy. Impreza, dedykowana pamięci legendy czarnego sportu, Edwarda Jancarza, tradycyjnie odbywała się w Gorzowie Wielkopolskim, jednak z przerwami w ostatnich latach.

Stal Gorzów zapowiada, że tegoroczna edycja, planowana na 30 marca, będzie wyjątkowa. W komunikacie klubu podkreślono, że w zawodach weźmie udział absolutny top żużlowy. Zawodnicy, którzy wystartują, mają w sumie ponad 30 medali z prestiżowych zawodów, takich jak FIM Speedway Grand Prix, Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Tauron Speedway Euro Championship.

– Tradycja powraca 30 marca, w atmosferze świątecznej soboty ruszamy z XVIII Memoriałem Edwarda Jancarza! – czytamy w komunikacie klubu – W stawce zawodów absolutny top żużlowy. Na razie napiszemy tylko, że zawodnicy, którzy wystartują mają łącznie w kolekcji ponad… 30 medali FIM Speedway Grand Prix, Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Tauron Speedway Euro Championship. Przygotujcie się na niesamowite widowisko.

Klub informuje, że Memoriał Edwarda Jancarza może stanowić inaugurację sezonu żużlowego w Polsce. Impreza ma się odbyć w świąteczną atmosferę, gdyż Wielka Sobota wypada właśnie 30 marca. Organizatorzy zachęcają do przygotowania się na niesamowite widowisko i obiecują emocje na najwyższym poziomie. – daj do tego tytuł

Przyjedzie Zmarzlik?

Kibice są podekscytowani nadchodzącym sezonem żużlowym, zwłaszcza gdy chodzi o udział Bartosza Zmarzlika w zawodach. Wiele spekulacji krąży wokół tego, kto może być autorem „ponad 30 medali na koncie”. Większość fanów liczy na to, że Zmarzlik, reprezentujący obecnie Platinum Motor Lublin, jest odpowiedzią na tę zagadkę. Jednak istnieje pewne zaniepokojenie, że skupienie się na nim może sprawić, że reszta zawodników będzie mniej interesująca.

Bartosz Zmarzlik sam zgromadził 13 medali w Mistrzostwach Indywidualnych Młodzieżowców Polskich oraz Mistrzostwach Świata. Chociaż w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Europy nie zdobył żadnego medalu, to nadal jest uważany za jednego z najzdolniejszych zawodników.

Bartek zmarzlik
Fot. Jakub Malec
Zmarzliik
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *