Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Młody talent zdał licencję. Czekamy na debiut

żużel
Fot. Unia Leszno

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Młody talent zdał licencję. Czekamy na debiut

Kacper Mania to jeden z największych talentów w polskim żużlu. Dziś 15-latek miał swój wielki dzień, ponieważ zdał egzamin na licencję „Ż”. Oznacza to, że od tej pory będzie mógł już jeździć w rozgrywkach młodzieżowych. Na debiut w lidze musi poczekać do ukończenia 16. roku życia.

W poniedziałek, 13 maja odbył się kolejny już w tym roku egzamin na licencję „Ż”. Tym razem młodzi żużlowcy zdobywali potrzebny do jazdy w zawodach na dorosłym żużlu dokument w Zielonej Górze. Zdecydowanie najgorętszym nazwiskiem podczas egzaminu był Kacper Mania. Wychowanek Unii Leszno przed sezonem złamał rękę podczas treningu na motocrossie, dlatego jego przystąpienie do egzaminu nieco się opóźniło.

Młody zawodnik ma na swoim koncie już sporo osiągnięć w juniorskim żużlu. W ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal w indywidualnych mistrzostwach Polski w kategorii 250cc. Startował również na arenie międzynarodowej w cyklu SGP 3. Przed tym sezonem zawodnik zapowiadał, że planuje już w pełni poświęcić się żużlowi na 500tkach, a więc na klasycznych motocyklach.

Póki co Kacper Mania będzie zbierał szlify w zawodach młodzieżowych. Od przyszłego roku będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na rozgrywki ligowe. W Lesznie jednak konkurencja jest na tyle spora, że będzie musiał o swoje miejsce walczyć.

mania
Fot. Unia Leszno
Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *