Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Falubaz o krok od poważnych tarapatów. Hurysz przestraszył kibiców [WIDEO]

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Falubaz o krok od poważnych tarapatów. Hurysz przestraszył kibiców [WIDEO]

NovyHotel Falubaz Zielona Góra ma problem na pozycjach młodzieżowych. Niedawno kontuzji ręki doznał Krzysztof Sadurski, który będzie zmuszony pauzować przez następne parę spotkań ligowych. O dużym szczęściu może mówić Oskar Hurysz, który w zawodach juniorskich zaliczył bardzo poważny wypadek. Falubaz mógł mieć spory problem.

Już po kontuzji Sadurskiego z niepokojem na temat stanu formacji młodzieżowej wypowiadał się Piotr Protasiewicz. Dyrektor sportowy klubu z Zielonej Góry dawał do zrozumienia, że sytuacja nie jest kolorowa i zastąpienie wychowanka Unii Leszno nie będzie proste. Jeszcze gorzej mogło być parę dni później. W niedzielę podczas zawodów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów bardzo groźny upadek zaliczył Oskar Hurysz, a więc drugi z podstawowej pary juniorskiej zielonogórzan.

W niedzielę juniorzy ścigali się na owalu w Zielonej Górze. Gospodarze podejmowali gorzowian, pilan i poznanian. Hurysz był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem zespołu, w czterech startach uzbierał aż dziewięć „oczek”. Niestety w swoim ostatnim biegu zaliczył bardzo źle wyglądający upadek. Młodzieżowiec Falubazu nie opanował motocykla na pierwszym łuku, zahaczył o maszynę rywala i z dużym impetem uderzył w bandę, po drodze koziołkując. Na szczęście zawodnik z wypadku wyszedł tylko poobijany. Poniżej zapis wideo upadku (źródło: Lubuski Sport TVP 3)

Protasiewicz
Fot. Marta Astachow
Falubaz Zielona Góra
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *