Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Maksiu szaleje! Tak prezes Świącik skomentował poczynania na torze swojego zawodnika

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Redakcja

Żużel. Maksiu szaleje! Tak prezes Świącik skomentował poczynania na torze swojego zawodnika

Maksym Drabik, znany z kontrowersyjnych zachowań, zaskoczył niedawno fanów żużla, nie biorąc udziału w zgrupowaniu Tauron Włókniarza Częstochowa w Hiszpanii. Wywołało to lawinę spekulacji na temat jego stanu zdrowia i zamiarów. Jednakże, jak się okazuje, Drabik szybko rozwiał wszelkie wątpliwości, prezentując się wyśmienicie podczas treningów na częstochowskim torze.

Film z próbnych jazd zawodnika zamieścił na Facebooku sam prezes Włókniarza, Michał Świącik, który entuzjastycznie opisał umiejętności Drabika. Warto zauważyć, że żużlowiec prezentuje się na torze nadzwyczajnie płynnie, co zaskakujące jest w tym okresie roku. Świącik podkreślił te chwile szaleństwa, gdy Drabik w marcowym treningu osiągał imponującą szybkość na torze.

Podejście Drabika do treningów sugeruje, że może to być jego rok. W sezonie 2023 drużyna Włókniarza zajęła czwarte miejsce, poniżej oczekiwań kibiców. Drabik jest bez wątpienia kluczowym ogniwem w tej konfiguracji. Jego doskonała forma na treningach oraz współpraca z nowym szkoleniowcem, Januszem Ślączką, wskazują na obiecujący sezon. Dla wielu kibiców to właśnie Drabik może stać się symbolem zmiany i sukcesu dla Tauron Włókniarza Częstochowa w ligowej rywalizacji.

image
Żużel. Maksiu szaleje! Tak prezes Świącik skomentował poczynania na torze swojego zawodnika 4

Jednak pytania pozostają – czy Drabik utrzyma tę formę w trakcie sezonu, który przed nami? Jakie będą efekty nowego szkoleniowca? Czy zmiany w składzie i sztabie przyczynią się do osiągnięcia wyższych celów przez drużynę? Wszystko to sprawia, że nadchodzący sezon PGE Ekstraligi będzie niezwykle interesujący dla kibiców, którzy z niecierpliwością oczekują rozwoju wydarzeń w świecie żużla.

Maksym Drabik
Fot. Paweł Wilczyński
20230910 DSC00009
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *